Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Które paznokcie są lepsze - żelowe czy hybrydowe?

Które paznokcie są lepsze - żelowe czy hybrydowe?

2023-03-08

To pytanie nurtuje wiele kobiet, które pragną mieć piękne i zadbany manicure. Oba rodzaje - manicure żelowy i manicure hybrydowy - mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie poznać różnice między nimi. W tym wpisie poznasz wady i zalety paznokci żelowych i hybrydowych!

Paznokcie żelowe czy hybrydowe - najważniejsze różnice

Oba rodzaje manicure - zarówno manicure hybrydowy, jak i manicure żelowy - to gwarancja idealnie pięknie wyglądającego manicure. Obie rodzaje różnią się techniką, produktami do manicure, czas wykonywania stylizacji i wytrzymałością. Każdy z nich ma zalety, które warto mieć na uwadze, decydując się na daną technikę. Metoda żelowa na paznokciach polega na pokryciu płytki paznokcia elastyczną masą, utwardzaną w lampie LED/UV. Za pomocą żelu można przedłużyć paznokcie, odbudować ich kształt, a także wzmocnić naturalną płytkę paznokcia. Przedłożone paznokcie żelowe dają więcej pola do popisu, jeśli chodzi o samą stylizację paznokci - to więcej przestrzeni do malowania czy zdobienia. Paznokcie hybrydowe, bazują na naturalnej długości płytki, przedłużanie hybrydą nie wchodzi w grę. Dzięki bazie można jedynie lekko nadbudować paznokcia. W tym manicure główną rolę odgrywa lakier hybrydowy, który też jest zwykle jednym z etapów manicure żelowego. Paznokcie żelowe dzięki wykorzystaniu elastycznej masy, po utwardzeniu, są bardzo wytrzymałe. Mogą utrzymać się nawet do 4-5 tygodni, z tym że w międzyczasie należy je uzupełniać. Przy regularnym uzupełnianiu przez ten czas mogą wyglądać idealnie. Paznokcie hybrydowe natomiast mogą cieszyć oko około 2-3 tygodnie. Co jeszcze musisz widzieć, by zdecydować, co wybierasz: paznokcie żelowe czy hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe - jakie wady i zalety ma manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy przede wszystkim jest łatwą i szybszą techniką trwałego manicure. Paznokcie hybrydowe wyglądają najbardziej naturalnie - lakier nie tworzy grubych warstw na naturalnej płytce paznokcia. Ten rodzaj manicure jest opcją idealną dla każdej kobiety, która lubi częste zmiany koloru paznokci. Przez to, że sam manicure trzyma 2-3 tygodnie, w tym czasie nie powstają duże odrosty i nie jest potrzebne dodatkowe uzupełnianie. Paznokcie hybrydowe jest też łatwiej samodzielnie wykonać w domu - wystarczy odpowiedni sprzęt, wiedza, w jaki sposób to wykonać i ćwiczenie tej metody.

Paznokcie hybrydowe - krop po kroku

Jeśli chcesz przygotować stylizację paznokci metodą hybrydową, musisz zaopatrzyć się w: lampę UV/LED, bloczek polerski, pilnik (najlepiej o gradacji 180), kopytko do odsunięcia skórek, cążki /frezarka /cuticle remover (nie jest niezbędny, ale bardzo ułatwia pracę), lakier hybrydowy, baza hybrydowa, top hybrydowy, cleaner i waciki bezpyłowe. Najpierw należy przygotować płytkę paznokcia. Odsuń skórki i nabłonki kopytkiem. Do usunięcia skórek - w zależności od stopnia zaawansowania - możesz użyć cuticle removera, cążek lub frezarki. Następnie nadaj kształt płytce paznokcia pilnikiem i przejdź do zmatowienia naturalnej płytki bloczkiem polerskim. Nie ścieraj jej, rób to z równomiernym naciskiem, by jej nie przepiłować. Za pomocą naniesionego na wacik cleanera, przetrzyj płytkę i odczekaj chwilę. Zacznij od nałożenia bazy hybrydowej isabellenails i utwardź ją w lampie LED. Następnie nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego, utwardź w lampie. Powtórz to samo z kolejną warstwą lakieru. Na końcu przejdzie do nałożenia topu, by utrwalić manicure, utwardź go i przemyj cleanerem.

Paznokcie żelowe - zalety i wady

Najważniejszą zaletą, jeśli chodzi o metodę żelową, jest oczywiście wytrzymałość paznokci żelowych i to, że dzięki tej metodzie paznokieć może mieć dokładnie taką długość i kształt, jaki sobie tylko wymarzysz. Ta metoda jest też idealna jako ochrona łamliwych i kruchych naturalnych paznokci. Paznokcie żelowe bardzo długo wyglądają idealnie, są elastyczne prawie tak jak naturalna płytka i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż paznokcie hybrydowe. Do ich wad można zaliczyć jedynie możliwość wystąpienia uczucia pieczenia podczas utwardzania, a także kwestia ewentualnego odrostu od wewnętrznej strony przedłużanego paznokcia. Prawidłowe nałożenie żelu wymaga więcej precyzji niż lakieru hybrydowego.

Paznokcie żelowe - w jaki sposób wykonać paznokcie tą metodą i co będzie do nich potrzebne?

W przypadku manicure żelowego tak samo zaczyna się od przygotowania płytki, tak jak w przypadku manicure hybrydowego: należy usunąć skóry, zmatowić płytkę i ją odpylić. Potrzebne będą te same produkty, z tym że dodatkowo należy zaopatrzyć się w żel do paznokci - najlepiej w samopoziomujący się żel jednofazowy, za pomocą którego zbudujesz wszystkie warstwy paznokcia (żel podkładowy, budujący i wykańczający), pędzelek do żelu, szablon do przedłużania paznokci i nożyczki do jego przycięcia lub zamiast szablonu do przedłużania - tipsy i klej do tipsów. Przedłużanie paznokci metodą żelową za pomocą szablonu wymaga precyzyjnego przygotowania. Najpierw delikatnie odklejamy szablon i podkładamy go pod płytkę paznokcia, zaznaczając miejsce, gdzie kończą się wolne brzegi paznokcia. Następnie sklejamy oba skrzydełka szablonu, tworząc tunel, po czym nakładamy pierwszą warstwę żelu. Kolejne dwie warstwy nakładamy już na całą długość paznokcia. Po każdej warstwie utwardzamy paznokieć w lampie uv/led, a po ostatniej kroku, nakładamy ulubiony hybrydowy lakier do paznokci i przecieramy go cleanerem. Jeśli chcesz zrobić paznokcie żelowe na tipsie, zacznij od przygotowania naturalnej płytki i skórek. Następnie, dokładnie dopasuj tipsy do szerokości paznokci i przyklej je klejem. Pamiętaj, aby piłować ostrożnie w miejscu, gdzie tips łączy się z paznokciem, aby uzyskać naturalny wygląd. Skracaj tipsy za pomocą gilotynki, oczyszczaj paznokcie i nakładaj primer. Następnie, nakładaj cienkie warstwy żelu i utwardzaj w lampie uv/led. Ostatnim krokiem jest nałożenie hybrydowego lakieru i utwardzenie go w lampie, a następnie przetarcie cleanerem. Gotowe!

Paznokcie żelowe czy hybrydowe - które są lepsze?

Jak więc będzie brzmiała odpowiedź na pytanie paznokcie żelowe czy hybrydowe? Decyzja co do wyboru rodzaju manicure zależy przede wszystkim od twoich preferencji i potrzeb. Paznokcie żelowe są idealne dla kobiet, które cenią sobie trwałość stylizacji. Jest to super manicure dla właścicielek krótkich paznokci, dla płytki paznokcia, która ma tendencję do łamania się i potrzebują przedłużyć paznokcie. Lakiery hybrydowe będą natomiast idealne dla kobiet, które lubią często zmieniać kolor, nie wymagają dodatkowego utwardzenia płytki i nie potrzebują przedłużenia paznokci. Manicure hybrydowy wymaga mniej etapów i czasu niż paznokcie żelowe, co pozwala na szybsze wykonanie manicure i w dalszej pielęgnacji nie trzeba poświęcać mu tyle uwagi (paznokcie żelowe wymagają uzupełniania i dodatkowej wizyty w salonie kosmetycznym), jednocześnie wygląda naturalniej przez to, że nie odstaje grubością na naturalnej płytce. Jest też łatwiejszy w usuwaniu - zrobisz to za pomocą acetonu. To, który manicure wybierzesz, zależy naprawdę od tego, czego potrzebujesz. Niezależnie jednak od wybranej metody, pamiętaj o regularnej pielęgnacji paznokci i skórek - na wzmocnienie paznokci pomoże Ci w tym oliwka do skórek i paznokci isabellenails!

Sprawdź lakiery hybrydowe, żele jednofazowe do paznokci żelowych, akcesoriów do manicure, lamp LED/UV na www.beautiona.pl!

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel