Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Parafiniarki

ilość produktów: 3

Zabieg parafinowy na dłonie to czynność, którą bez problemu wykonasz w zaciszu swojego domu. Nie trzeba do niego szczególnych umiejętności ani wielu akcesoriów, a wykonanie go przynosi skórze dłoni wiele korzyści. Jednak ryzykiem, jakie niesie za sobą wykonanie zabiegu parafinowego, jest niebezpieczeństwo poparzenia. Dlatego nie polecamy podgrzewania parafiny w zwykłym garnku. Jest to co prawda możliwe, nie jesteś jednak wówczas w stanie kontrolować temperatury parafiny. Zbyt gorąca może poparzyć Ci ręce, niedostatecznie podgrzana natomiast nie pokryje skóry w sposób właściwy. Dobrym pomysłem jest zatem zaopatrzenie się w specjalnie urządzenie do podgrzewania parafiny, czyli parafiniarkę.

Parafiniarka – co to takiego?

Parafiniarka jest urządzeniem, którego koszt nie jest wygórowany. Biorąc pod uwagę ceny zabiegów w salonach kosmetycznych, inwestycja zwróci Ci się bardzo szybko.

Parafiniarka znacznie ułatwia wykonanie zabiegu parafinowego na dłonie. Zasady jej użycia są proste. Wystarczy przełożyćwsypać parafinę do misy, włączyć urządzenie i poczekać do jej całkowitego rozpuszczenia. Najbardziej praktyczną funkcją w użyciu parafiniarki jest możliwość kontrolowania temperatury podgrzewanej parafiny. Parafiniarka rozgrzeje ją do maksymalnej temperatury około 60-70°C, przy czym do zabiegu parafinowego odpowiednia jest temperatura mniej więcej 53°C. Po rozpuszczeniu kosmetyku wystarczy zatem nieco obniżyć jego temperaturę. Nie musisz obserwować podgrzewanej parafiny, kontrolować czasu czy sprawdzać temperatury. Podgrzewanie parafiny w zwykłym garnku wymaga niestety tych czynności. Dodatkowo sprawdzanie temperatury parafiny wiąże się niestety ze sporym ryzykiem poparzenia. W przypadku użycia parafiniarki ryzyko poparzenia jest znacznie ograniczone.

 

Użycie profesjonalnej parafiniarki jest wygodne również z tego względu, że zabieg wykonać możesz praktycznie w każdej wolnej chwili.

 

Jaką parafiniarkę do rąk wybrać?

W naszym sklepie znajdziesz parafiniarkę na każdą kieszeń. To urządzenie o mocy 200 W podgrzewa parafinę do maksymalnej temperatury 70°C. Zabieg parafinowy wykonasz przy jej użyciu zarówno na dłoniach, jak i na stopach. Jest to urządzenie bardzo łatwe w obsłudze i doskonale sprawdzi się w warunkach domowych, a także w salonie kosmetycznym.

 

Im wyższa parafiniarki, tym krótszy czas podgrzewania parafiny. Dlatego też parafiniarka o mocy 265 W idealnie nadaje się także do salonu kosmetycznego. Co więcej, urządzenie jest przystosowane do wykonania zabiegu na dłoniach i stopach. Podgrzewa parafinę do maksymalnej temperatury 70°C.

 

Parafiniarką o najwyższej mocy dostępną w naszym sklepie jest urządzenie o mocy 300 W. Oprócz różnicy w mocy posiada cechy dwóch powyższych parafiniarek.

 

Do osobistego użytku powinna wystarczyć Ci pierwsza z wymienionych parafiniarek. Do salonu lepiej wybrać jednak urządzenie o maksymalnie wysokiej mocy, by jak najszybciej rozpuścić parafinę.

 

Zabieg parafinowy na dłonie – czy warto go robić?

Zabieg parafinowy jest doskonałym sposobem na regenerację skóry dłoni. Ta część ciała nieustannie narażona jest na działanie czynników takich jak woda, detergenty czy temperatura. Dłonie często bywają suche, spierzchnięte i zaczerwienione. Kremy nie zawsze są skuteczne przy tego typu problemach. Ratunkiem jest wówczas zabieg parafinowy. Przywraca on dłoniom miękkość i piękny wygląd. Jest to szybki, nieskomplikowany i niedrogi sposób na poprawienie stanu skóry rąk. Zabieg parafinowy jest ponadto przyjemny i kojący. Poprawia również stan paznokci, likwiduje drobne zmarszczki i doskonale rozluźnia.

 

Jak wykonać zabieg z parafiną w domu?

Zabieg parafinowy jest bardzo prosty. Po uprzednim wykonaniu na dłoniach peelingu i nałożeniu kremu należy co najmniej dwukrotnie zanurzyć dłonie w rozgrzanej parafinie. Po zastygnięciu kosmetyku na dłoniach załóż foliowe a na nie frotowe rękawiczki. Po około 20 minutach pozbądź się z dłoni rękawiczek i resztek parafiny. Pamiętaj, że do wykonania zabiegu jednorazowo potrzebujesz minimum 1 kg parafiny. Warto jednak wiedzieć, że niewykorzystana parafina pozostaje w parafiniarce. Możesz zatem wykorzystać ją podczas kolejnego zabiegu.

 

Zabieg parafinowy z użyciem parafiniarki to najlepszy i najprostszy sposób na piękne dłonie. Jeszcze nie próbowałaś? Warto nadrobić zaległości!

 

pixelpixelpixelpixel