Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Acetony

ilość produktów: 3

Aceton kosmetyczny to środek, który znalazł swoje zastosowanie także w dziedzinie stylizacji paznokci. W zależności od stężenia możemy wykorzystać go do zmycia tradycyjnego lakieru do paznokci lub do zdjęcia stylizacji hybrydowej. Umiejętnie stosowany jest nieszkodliwy i bezpieczny w użyciu. Co warto o nim wiedzieć?

Jak stosować aceton do paznokci?

Aceton działa jak rozpuszczalnik przyłożenie do płytki paznokcia wacika nasączonego acetonem sprawi, że lakier się rozpuści. Kilkukrotne przetarcie paznokcia takim wacikiem szybko i skutecznie usunie z powierzchni paznokcia cały lakier. By zadbać o płytkę i skórki warto wybierać aceton do paznokci wzbogacony o składniki odżywcze np. witaminę E. Dzięki temu już podczas zmywania lakieru będziemy jednocześnie pielęgnować nasze paznokcie. Jeśli drażni nas mocny zapach acetonu, to możemy zdecydować się na użycie acetonu do paznokci wzbogaconego substancjami zapachowymi dzięki temu użycie środka będzie przyjemniejsze. 

 

Usuwanie hybryd przy użyciu acetonu

Aceton kosmetyczny możemy z powodzeniem wykorzystać także do zdjęcia stylizacji hybrydowej. W tym celu potrzebne będą nam następujące narzędzia: blok polerski, aceton, wacik bezpyłowy, folia aluminiowa i metalowe dłutko. Pierwszym krokiem do zdjęcia hybrydy będzie delikatne spiłowanie topu możemy tu użyć bloczka polerskiego lub pilnika o wysokiej gradacji. Kolejnym krokiem jest nasączenie wacika acetonem, umieszczenie go na płytce paznokcia i owinięcie paznokcia folią aluminiową. Możemy dodatkowo użyć plastikowych klipsów, które docisną wacik mocniej do płytki. Po odczekaniu 8-10 minut zdejmujemy folię i delikatnie dłutkiem zeskrobujemy rozmiękczony acetonem lakier. Na koniec warto użyć bloczka polerskiego do delikatnego wyrównania płytki i usunięcia ewentualnych resztek, których nie zdjęliśmy dłutkiem. Tak przygotowane paznokcie możemy opiłować i wykonać na nich kolejną stylizację hybrydową.

Aceton do paznokci czy frezarka?

Zdejmowanie paznokci hybrydowych przy użyciu acetonu jest metodą niskobudżetową i prostą, dlatego sięgają po nią najczęściej początkujące stylistki. Udając się na zabieg stylizacji do salonu kosmetycznego, z dużym prawdopodobieństwem natomiast spotkamy się z frezarką ta metoda jest szybka i skuteczna, a do tego pozwala przy okazji pięknie opracować skórki. Co zatem lepiej wybrać aceton czy frezarkę? Oba rozwiązania mają swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Aceton do paznokci jest skuteczny, tani i bezpieczny trudno wyrządzić sobie nim krzywdę. Warto pamiętać, by nie trzymać acetonu na płytce dłużej niż to konieczne. W razie potrzeby lepiej jest (jeśli lakier podczas zdejmowania dłutkiem nie zszedł w całości) nałożyć ponownie wacik z acetonem na dodatkowe kilka minut niż z góry założyć dłuższy czas na odmaczanie płytki. Z frezarką sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ użycie tego narzędzia wymaga umiejętności i wprawy. Niedoświadczona stylistka może łatwo uszkodzić frezem płytkę paznokcia, która będzie potrzebowała dużo czasu, by odrosnąć do stanu sprzed zabiegu. Aceton świetnie sprawdza się też w warunkach domowych jeśli hybrydy wykonujemy tylko dla siebie, siostry, czy mamy nie ma potrzeby inwestowania w zakup frezarki. Aceton do paznokci jest opcją tańszą, a butelka o pojemności 1000 ml wystarczy nam na długo. Aceton do paznokci to produkt chętnie wykorzystywany nie tylko do zmywania klasycznych lakierów kolorowych, ale także do usuwania stylizacji hybrydowych ze stóp i dłoni. Jest niedrogi, bezpieczny i niezwykle łatwy w użyciu. Umiejętnie zastosowany nie niszczy płytki i pozwala na sprawne usunięcie utwardzonego lakieru nawet początkującej stylistce. Jeśli szukasz acetonu do paznokci dla siebie, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą znajdziesz w niej aceton klasyczny, aceton zapachowy oraz zestawy z acetonem i wacikami bezpyłowymi. 

pixelpixelpixelpixel