Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Frezy

ilość produktów: 73

Frezy do paznokci to narzędzia wykorzystywane w profesjonalnym manicure i pedicure. Umożliwiają one precyzyjne i skuteczne ścieranie oraz modelowanie paznokci. W porównaniu z tradycyjnymi narzędziami, jakimi są pilniki, frezy są znacznie bardziej zaawansowane, precyzyjne i wygodniejsze w użyciu. Pozwalają one na szybsze i efekty na paznokciach, a także ułatwiają usuwanie zrogowaciałych naskórków.

Frezy do paznokci – rodzaje

 

Frezy do paznokci są dostępne na rynku w wielu rozmaitych odsłonach. Są one także wytwarzane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze rodzaje frezów do paznokci stanowią frezy diamentowe, ceramiczne i karbidowe. Jaka jest ich charakterystyka?

 • Frezy diamentowe: są wykonane z diamentowych cząstek osadzonych na walcu lub stożku. Taka budowa zapewnia bardzo skuteczną obróbkę paznokci. Frezy diamentowe charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością. Są one idealne do wykonywania prac wymagających dużej precyzji, takich jak usuwanie zrogowaciałych naskórków czy modelowanie paznokci.
 • Frezy ceramiczne: wytwarzane są z ceramiki lub mieszanki ceramiki z metalami, co nadaje im dużą wytrzymałość i trwałość. Nie są one tak ostre, jak frezy diamentowe, dzięki temu działają znacznie mniej agresywnie. Co za tym idzie, ich działanie jest mniej inwazyjne dla paznokci. Frezy diamentowe są jednocześnie równie skuteczne w usuwaniu zrogowaciałych naskórków i modelowaniu paznokci, co modele diamentowe.
 • Frezy karbidowe: są wykonane z metalu i węglika spiekanego – materiały te zapewniają im wysoką twardość i trwałość. Frezy karbidowe charakteryzują się najbardziej agresywnym działaniem i są często używane do usuwania żelu oraz akrylu z paznokci. Mogą być też stosowane do modelowania i polerowania paznokci.Wszystkie rodzaje frezów mają swoje zalety. Wybór najlepszego frezu zależy od rodzaju wykonywanej pracy oraz od indywidualnych preferencji. Ważne jest, aby stosować je z umiarem i z należytą ostrożnością, aby uniknąć uszkodzenia paznokci czy skóry wokół nich.

 

Frezy do paznokci – który, do czego służy?

 

Profesjonalne frezy do skracania paznokci są dostępne w różnych kształtach. Każdy z nich ma swoje przeznaczenie i zastosowanie. Oto trzy najpopularniejsze kształty frezów do paznokci:

 • Frezy spiczaste: mają głowicę w kształcie stożka i są idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach, takich jak brzegi paznokci lub miejsca pomiędzy palcami. Okazują się one także niezwykle przydatne przy usuwaniu skórek i wycinaniu zagłębień na paznokciu.
 • Frezy w kształcie łezki lub kulki: nadają się idealnie do polerowania powierzchni paznokci, usuwania zrogowaciałych naskórków i delikatnej pracy przy płytce. Frezy te są również bardzo skuteczne w usuwaniu resztek lakieru czy pozostałości po kleju.
 • Frezy stożkowe i w kształcie walca: z reguły stosuje się je do usuwania żelu czy akrylu, zmniejszania grubości paznokci sztucznych, a także do modelowania kształtu. Są one szczególnie przydatne w usuwaniu materiału z trudno dostępnych miejsc.Podobnie jak w przypadku materiału, kształt frezów należy dopasować do własnych preferencji oraz wykonywanej pracy. Nieprawidłowo dobrane narzędzie może nie tylko utrudniać stworzenie profesjonalnego manicure czy pedicure, ale przede wszystkim doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia czy skóry, przez co manicure będzie nieestetyczny, a sama stylizacja nietrwała. Warto wspomnieć również o nośnikach do nakładek przelotowych, które są u nas w ofercie na sklepie.

 

Co oznaczają kolory frezów?

 

Kolory, którymi oznaczane są frezy do paznokci, również mają swoje znaczenie. Określają one gradację, czyli ziarnistość. Wyróżniamy następujące kolory frezów:

 • Czerwony: najmniejszy i bardzo drobny, idealny do precyzyjnej pracy przy kształtowaniu paznokci.
 • Niebieski: nieco większy, ale wciąż drobny, używany głównie do usuwania martwego naskórka i skórek wokół paznokci.
 • Zielony: średniej wielkości, stosowany do usuwania warstw lakieru lub do lekkiego modelowania paznokci.
 • Żółty: duży i gruby – jego zadaniem jest usuwanie sztucznych materiałów do paznokci, takich jak żel czy akryl.
 • Czarny: bardzo gruby, idealny do usuwania starych utwardzaczy czy też innych twardych warstw.
 • Różowy: najgrubszy z oznaczonych kolorów, używany do usuwania większych warstw sztucznych materiałów do paznokci.Ważne jest, aby zawsze dobierać odpowiedni frez, przeznaczony do wykonywanej czynności. Dopasowanie narzędzia do konkretnych potrzeb przekłada się na jakość i precyzję pracy, a także na estetykę samej stylizacji.

 

Jak używać frezów do paznokci?

 

Używanie frezów do paznokci wymaga precyzji i ostrożności. Wprawa jest przy tym niezwykle istotna – to właśnie ona pomaga uniknąć uszkodzenia naturalnej płytki paznokcia podczas wykonywanej pracy. Oto kilka wskazówek dotyczących używania frezów do paznokci:

 • frez przed rozpoczęciem pracy powinien być czysty i zdezynfekowany;
 • należy ustawić odpowiednią prędkość pracy frezu, która powinna być dopasowana do rodzaju obrabianego materiału;
 • powinno się unikać długotrwałego przesuwania narzędzia w jednym miejscu, ponieważ może to doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia płytki paznokcia;
 • należy używać odpowiedniego typu frezu, przeznaczonego do konkretnej czynności;
 • należy dostosować nacisk do rodzaju opracowywanego materiału;
 • warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniego kąta pracy frezem;
 • po zakończeniu pracy trzeba dokładnie wyczyścić frez i zdezynfekować go.


Należy pamiętać, że praca z frezem do paznokci wymaga wprawy i doświadczenia, dlatego osobom początkującym zaleca się szkolenie lub konsultację z profesjonalistą, które pomoże nauczyć się prawidłowego i bezpiecznego użytkowania narzędzia.

 

Manicure frezarkowy – co to takiego?

 

Manicure frezarkowy to jedna z technik wykonywania manicure, polegająca na używaniu frezarki do paznokci, zamiast tradycyjnych, ostrych narzędzi – np. pilnika czy cążek.

W tej metodzie płytka jest formowana i polerowana przy użyciu różnych rodzajów frezów. Pozwala to na precyzyjne i skuteczne usunięcie martwego naskórka oraz modelowanie paznokcia. Manicure frezarkowy jest szczególnie polecany dla osób z grubymi, twardymi paznokciami lub posiadających problemy z łuszczącym się naskórkiem, którego tradycyjny pilnik nie jest w stanie usunąć w sposób wystarczająco skuteczny.

Przy wykorzystywaniu tej metody, ważne jest, aby używać odpowiedniego rodzaju frezu do danego etapu zabiegu i zachować ostrożność podczas jego użytkowania. Manicure frezarkowy powinien być wykonywany przez profesjonalistę, który posiada odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie w pracy z frezarką do paznokci. Nieodpowiednie używanie frezarki może doprowadzić do powstania skaleczeń na skórze, a także do silnego zniszczenia płytki, które będzie następnie odrastała przez wiele miesięcy.

 

Dlaczego warto używać frezarki?

 

Używanie frezarki do paznokci ma wiele zalet, zwłaszcza w porównaniu z pracą tradycyjnymi narzędziami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skuteczność tego rozwiązania. Frezarka do paznokci umożliwia precyzyjne usunięcie martwego naskórka i zrogowaciałych warstw paznokci, co jest niezwykle trudne do osiągnięcia tradycyjnym pilnikiem. Na uznanie zasługuje także fakt, że pozwala ona na znacznie szybsze wykonywanie zabiegu niż tradycyjne piłowanie płytki. Nie bez znaczenia okażą się także względy bezpieczeństwa pracy. Dzięki możliwości regulacji prędkości i wyboru różnorodnych końcówek, frezarka w rękach profesjonalisty jest mało inwazyjna w użyciu i zmniejsza ryzyko uszkodzenia paznokci lub skóry wokół niego. To jednak nie wszystko. Frezarka jest znacznie łatwiejsza i wygodniejsza w użyciu od pilnika. Co więcej, jej funkcjonalność umożliwia precyzyjne modelowanie paznokci, co pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu i wyglądu płytki. Warto także zwrócić uwagę na kwestię higieny. Frezarki do paznokci są bezproblemowe do utrzymania w czystości. Stanowi to ogromny atut w przypadku wykonywania zabiegów w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Korzystanie z frezarki do paznokci jest więc skutecznym, szybkim, bezpiecznym, wygodnym i precyzyjnym sposobem na wykonywanie manicure i pedicure. Należy jednak pamiętać o tym, by używać tego narzędzia z rozwagą i zgodnie z ogólnie przyjętymi zaleceniami oraz zasadami.

pixelpixelpixelpixel