Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pilniki

ilość produktów: 31

Pilniczek do paznokci to produkt dobrze znany każdej kobiecie bez względu na to, czy na co dzień nosisz stylizację hybrydową, żelową, czy malujesz paznokcie lakierem klasycznym, czy w ogóle ich nie malujesz. Pilniczek obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Lepiej niż obcinacz lub nożyczki skróci płytkę, a przy okazji pomoże nadać jej elegancki kształt. Jaki pilniczek warto wybrać dla siebie? Sprawdźmy! 

Rodzaje pilników do paznokci

Pilników do paznokci jest na rynku całe mnóstwo przyjrzyjmy im się zatem z bliska. Pilniki metalowe stanowią podstawę wyposażenia klasycznych damskich przyborników i każda z nas przynajmniej raz w życiu się z takim spotkała. Niestety nie są odpowiednie do skracania naturalnej płytki. Twarde tworzywo może strzępić płytkę i w konsekwencji prowadzić do jej rozdwajania.Pilniki szklane wykonane ze szkła pilniczki są lepszą alternatywą dla pilników metalowych. Pozwalają precyzyjnie opiłować płytkę naturalną, a przy tym jej nie niszczą. Szukając zatem dla siebie pilniczka do torebki, zdecydowanie warto spojrzeć na pilniczki szklane przychylnym okiem. Pilniki papierowe stanowią obecnie najpopularniejszy i najchętniej wybierany rodzaj pilników. Wygodne w użyciu, dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, wyposażone w różnorodną gradację, a przy tym niedrogie w zakupie. Czy trzeba czegoś więcej? 

 

Pilniczki do paznokci – jednorazowe czy wielorazowe? 

Pilniki można podzielić również ze względu na ich przeznaczenie na: wielo- lub jednorazowe. Wielorazowe polubią miłośniczki stylu zero waste takie pilniki można używać przez długi czas, szczególnie jeśli pilnik jest solidnie wykonany i się nie ściera. Ich wadą jest to, że może ich używać tylko jedna osoba. Nie nadają się więc do stosowania w salonie kosmetycznym. Takie pilniki nie mają też rozróżnienia na gradację i wykorzystuje się je przede wszystkim do opracowania płytki naturalnej. Nie sprawdzą się niestety w przypadku hybryd czy żeli. Inaczej ma się sprawa z jednorazowymi pilnikami do paznokci. Tego rodzaju pilniki z założenia papierowe są niedrogie w zakupie, wygodne podczas pracy i przede wszystkim wyposażone w powierzchnie o różnych gradacjach. Szybko i sprawnie skracają paznokcie, nadają im pożądany kształt, a do tego radzą sobie dobrze nie tylko z płytką naturalną, ale także tą utwardzoną żelem czy hybrydą. Pilniki jednorazowe stosuje się przede wszystkim w salonach kosmetycznych i w ich przypadku zasada jest prosta jeden pilnik to jedna klientka. Po wykonaniu stylizacji pilnik wyrzucamy i sięgamy po nowy nie przechowujemy go do kolejnej wizyty klientki. To bardzo ważne, by zachować higienę pracy.

 

Kształty pilników do paznokci

Pilniki do paznokci różnią się także kształtem. Możemy wyróżnić: Banan: jak sama nazwa wskazuje, pilnik jest zaokrąglony tak, że wyglądem faktycznie przypomina banana.Łódka: z jednej strony prosty, z drugiej wypukły. Prostokąt: podłużny, szeroki pilnik w kształcie prostokąta.Elipsa: wypukły z obu stron.Najpopularniejsze i jednocześnie najchętniej wykorzystywane są pilniki w kształcie banana i łódki. Są one wygodne w użyciu i pomagają sprawnie nie tylko skrócić płytkę, ale też nadać jej pożądany kształt. Przed pierwszym użyciem warto jednak delikatnie stępić boki pilnika, używając do tego drugiego pilniczka lub polerki. Nawet jednorazowe pilniki do paznokci wykonane z papieru potrafią posiadać ostre końce, które mogą ranić opuszki palców w trakcie piłowania paznokci. Stępienie brzegów zapobiegnie takim sytuacjom.

 

Jakie wyróżniamy gradacje pilników do paznokci?

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania swojego idealnego pilnika do paznokci, jest gradacja, czyli poziom ziarnistości powierzchni. Im gradacja większa, tym powierzchnia pilnika jest delikatniejsza. Do wyboru mamy:Pilniki gruboziarniste: ich gradacja wynosi 80-100, a powierzchnia jest bardzo ostra w dotyku przypomina papier ścierny. By nie uszkodzić płytki, należy pracować nimi niezwykle delikatnie, stosując lekki nacisk. Pilniki średnioziarniste: o gradacji 100 do 180 używa się ich przede wszystkim do skrócenia paznokcia.Pilniki drobnoziarniste: o gradacji 240 do 500 sprawdzą się do wyrównania powierzchni paznokci żelowych czy akrylowych.Polerki: są najdelikatniejszymi z pilników używane są przede wszystkim do matowienia płytki przed przygotowaniem stylizacji hybrydowej lub do matowienia wierzchniej warstwy topu, kiedy chcemy zdjąć stylizację. Polerki mogą mieć gradację od 400 do nawet 3000 w zależności od ziarnistości możemy ich używać do matowienia lub nabłyszczenia płytki. Nabłyszczać paznokcie naturalne możemy wtedy, kiedy chcemy zachować ich naturalny wygląd i nałożyć na nie wyłącznie odżywkę.

 

Czym różni się pilnik do paznokci od polerki?

Polerki do paznokci wyglądem przypominają pilnik, mogą mieć też taką samą gradację jak pilniki. Czym zatem się różnią? Budową i przeznaczeniem polerki stosujemy przede wszystkim do zmatowienia powierzchni paznokcia, pilników używamy do opracowania wolnego brzegu i skrócenia płytki. Pilniki mają bardziej zwartą budowę, są twardsze, polerki warstwę ścierającą mają przyklejoną do gąbki lepiej dopasowują się przez to do powierzchni paznokcia i docierają w ten sposób do wszystkich, nawet tych trudno dostępnych, miejsc. Pilniczek do paznokci to jeden z tych elementów, bez którego trudno wyobrazić sobie zawartość damskiej torebki. Może być wykorzystywany do opracowania płytki naturalnej, jak i do stylizowania paznokci hybrydowych, żelowych, czy akrylowych. Jeśli stylizacją paznokci zajmujesz się profesjonalnie, to z pewnością szukasz dla siebie dobrej jakości jednorazowych pilników do paznokci. Zajrzyj do naszego asortymentu i wybierz modele odpowiednie dla siebie. Nie zapomnij też zapoznać się z ofertą naszych lakierów i zdobień jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas coś wyjątkowego dla siebie. 

pixelpixelpixelpixel