Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pyłki i brokaty

ilość produktów: 70

Pyłki i brokaty to popularne dodatki do zdobienia paznokci, które pozwalają na uzyskanie efektownych, ekstrawaganckich i eleganckich stylizacji. Mogą być one stosowane na różne sposoby – od subtelnych akcentów po odważne, zdecydowane zdobienia. Pyłki do paznokci i brokaty dostępne są w różnych kolorach i wielkościach, co pozwala na tworzenie nieskończonych ilości wyjątkowych stylizacji. To rozwiązanie idealne dla profesjonalnych stylistek paznokci oraz dla osób chcących eksperymentować z samodzielnymi stylizacjami w domowym zaciszu.

Jak stosować pyłki do paznokci?

Stosowanie pyłków do paznokci może odbywać się na kilka różnych sposobów. Warto spróbować każdej techniki, aby sprawdzić, która z nich okaże się najwygodniejsza i najbardziej efektowna. Trzy najpopularniejsze metody na aplikowanie pyłków do paznokci to:

  • Wcierane w warstwę dyspersyjną: ta technika polega na nałożeniu pyłków na już utwardzoną warstwę lakieru hybrydowego, a następnie wklepaniu pyłków w warstwę dyspersyjną (która tworzy się podczas utwardzania lakieru w lampie UV/LED) i daje poczucie gładkiej powierzchni. Pyłki „wklejają” się wówczas w paznokcie i utrzymują na miejscu. Na koniec należy zabezpieczyć stylizację lakierem top coat.
  • Aplikowanie na mokrą, jeszcze nieutwardzoną warstwę lakieru: ta metoda polega na nałożeniu lakieru hybrydowego na paznokcie i posypaniu jeszcze mokrej warstwy pyłkami. Następnie należy delikatnie wklepać pyłki, a pozostały nadmiar usunąć pędzelkiem. Po utwardzeniu w lampie UV/LED, należy zabezpieczyć stylizację lakierem top coat. Otrzymujemy wtedy lekko chropowaty efekt (frost effect)
  • Pokrywanie topem: ta metoda polega na nałożeniu pyłków na już utwardzoną warstwę lakieru hybrydowego, a następnie pokryciu ich lakierem top coat. Dzięki temu pyłki zostaną „zamknięte” w lakierze i utrzymają się na miejscu. Otrzymujemy dzięki temu gładkie i lśniące wykończenie.Wszystkie te metody pozwalają na uzyskanie pięknych i efektownych stylizacji paznokci przy użyciu pyłków. Warto jednak pamiętać, że ich stosowanie wymaga pewnych umiejętności i cierpliwości, ale nie warto się zniechęcać – po kilku próbach na pewno uda się uzyskać pożądany wygląd.

 

Pyłki do paznokci – efekty

 

Pyłki do paznokci są dostępne na rynku w wielu odsłonach. Różnią się one uzyskiwanym efektem oraz wielkością i formą drobinek. Do najbardziej popularnych zdobień należy syrenka, lustro, kameleon, holo oraz neon. Choć wyglądają one niezwykle efektownie, nie są trudne do uzyskania.

  • Syrenka: to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów zdobień paznokci. Swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu efektowi, który na paznokciu wygląda niczym połyskująca łuska syrenki. Jest on oryginalny, ale także uniwersalny, dlatego nadaje się zarówno na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień. Ten rodzaj pyłku należy nakładać jedynie na te produkty, które mają warstwę dyspersyjną.
  • Lustro: to stosunkowo nowy trend w świecie manicure. Ten rodzaj pyłku należy wcierać w już utwardzony top no wipe. Jeśli zostanie on nałożony w prawidłowy sposób, pokryje paznokcie idealnie gładką, lustrzaną taflą.
  • Kameleon: jak wskazuje sama nazwa, paznokcie potraktowane tym rodzajem pyłku będą mienić się różnymi barwami, w zależności od punktu padania światła. Ten rodzaj zdobienia nakłada się na produkty bez warstwy dyspersyjnej.
  • Holo: to bardzo modny, efektowny rodzaj zdobień. Swój wyjątkowy wygląd zawdzięcza tysiącom mikroskopijnych, błyszczących drobinek otoczonych jedną z kilku barw. Ten rodzaj pyłku jest z reguły nieco grubszy, dzięki czemu daje wyjątkowy efekt wizualny. Należy nakładać go na produkty bez warstwy dyspersyjnej.
  • Neon: to odważny trend, w sam raz dla pewnych siebie kobiet, które nie boją się ekstrawaganckich stylizacji. W zależności od sposobu nakładania, pyłek pozwala na osiągnięcie różnorodnych efektów. Wtarty w paznokieć pozwala na uzyskanie mieniącej się powierzchni, a posypany sprawia wrażenie charakterystycznego szronu. Należy nakładać go na produkty z warstwą dyspersyjną.

 

Pyłki do paznokci – zestaw czy pojedynczy słoiczek?

 

Pyłki do paznokci są dostępne zarówno w formie pojedynczych słoiczków, jak i w zestawach. Co lepiej wybrać? To zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli chcemy wypróbować wiele różnych kolorów i efektów, zestawy pyłków do paznokci mogą okazać się doskonałym wyborem. Pozwolą one na kreatywną zabawę z tworzeniem różnorodnych, oryginalnych stylizacji. Najważniejsze jest jednak, aby zawsze wybrać pyłek nie tylko o odpowiedniej barwie, ale przede wszystkim o odpowiedniej wielkości drobinek. O czym warto pamiętać? Drobniejsze pyłki są uniwersalne i delikatne. Produkty z nieco grubszymi drobinkami pozwalają natomiast na uzyskanie bardziej wyrazistego, ekstrawaganckiego efektu. Co ciekawe, drobinki pyłków do paznokci mogą mieć różne kształty, takie jak np. plaster miodu czy piegi.

 

Brokat do paznokci – dlaczego warto?

 

Brokat to popularne zdobienie paznokci, które skutecznie przyciąga wzrok i sprawia, że stylizacja nabiera wyjątkowego charakteru. Czy to rozwiązanie dla każdego? Zdecydowanie! Warto pamiętać, że istnieje wiele rodzajów brokatu, od bardzo delikatnych po bardziej efektowne z grubszymi drobinami. Pozwala to na tworzenie różnorodnych stylizacji paznokci i dopasowywanie ich do indywidualnych preferencji. Na uwagę zasługuje także łatwość aplikacji tego typu zdobień. Brokat nadaje się do stosowana na wiele sposobów, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Można go nałożyć na całą powierzchnię paznokcia lub jedynie na jego część, w celu uzyskania subtelniejszego wyglądu.

 

Brokat do paznokci – do jakich stylizacji się sprawdzi?

 

Brokat jest niezwykle uniwersalny, dlatego też pozwala dodać trochę blasku i urozmaicić stonowaną stylizację paznokci w kolorach nude, beżu czy pasteli. Nadaje się on także doskonale jako zdobienie do paznokci ślubnych. Subtelny brokat lub delikatne płatki srebra i złota dodają elegancji i szyku wyjątkowej, ślubnej stylizacji. To jednak nie wszystko. Mocny brokat w intensywnych kolorach świetnie urozmaici wakacyjny, wyrazisty manicure. To także świetne rozwiązanie na wielkie wyjścia. Brokat w połączeniu z lakierami hybrydowymi w kolorze czarnym, srebrnym czy złotym to prawdziwa klasyka imprezowej stylizacji. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać nieco blasku również paznokciom noszonym na co dzień.

 

Jak nakładać brokat na paznokcie?

 

Brokaty do paznokci należy nakładać w podobny sposób, co pyłki o grubszych ziarenkach. Oznacza to, że najpierw trzeba wykonać manicure, a następnie brokat nakładać na warstwę dyspersyjną. Stylizację z brokatem można wykończyć na dwa sposoby – utwardzając brokat w lampie, aby uzyskać efekt szorstkich paznokci lub pokryć brokat warstwą topu hybrydowego, a dopiero następnie utwardzić go w lampie, aby stworzyć gładką taflę.

 

Jak zdejmować stylizację z brokatem?

 

Zdejmowanie stylizacji z brokatem z paznokci nie różni się niczym od standardowej procedury usuwania lakieru. Ich usunięcie może być nieco trudniejsze, ale nie powinno ono sprawiać żadnych problemów. Jednym z najbardziej znanych sposobów na zdjęcie stylizacji z brokatem jest owijanie paznokci wacikiem nasączonym zmywaczem i folią aluminiową. Po upływie kilku lub kilkunastu minut lakier bez trudu odchodzi od paznokcia. Bardziej zaawansowane stylistki mogą pomóc sobie frezarką z odpowiednim frezem.

pixelpixelpixelpixel