Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do zdobień

ilość produktów: 140

Zdobienie paznokci pędzelkiem to niełatwa sprawa. Jeśli chcesz nauczyć się tej sztuki, będziesz z pewnością potrzebowała wielu prób. Przygotuj się też na to, że pierwsze mogą być nieudane. Jednak przy odrobinie cierpliwości i samozaparcia, z pewnością osiągniesz poziom, z którego będziesz zadowolona. W nauce zdobienia paznokci pomogą Ci profesjonalne tutoriale, które znajdziesz w internecie. Na początek konieczne będzie jednak zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria, w tym pędzelki do zdobień. Przeczytaj o nich więcej!

Pędzelki do zdobień – dlaczego warto je mieć?

Jeśli jesteś osobą początkującą w dziedzinie zdobienia paznokci i dopiero nabywasz wiedzę, pamiętaj, że sztukę zdobień warto zaczynać od pędzelków. Co ważne, pędzelki są relatywnie tanie. Może się również okazać, że zostaną Twoim ulubionym sposobem na wykonywanie wzorków.

 

Pędzelki dostępne są w różnych grubościach i długości włosków. Różnią się również trzonkami. Przy niewielkim koszcie możesz, próbując kilku różnych pędzelków, wybrać dla siebie ten odpowiedni. Warto mieć oczywiście kilka pędzelków z różnymi grubościami włosia, do wykonywania różnej wielkości zdobień. Dobrze jest również zawsze zaopatrywać się w akcesoria jak najwyższej jakości, by uniknąć rozczarowania w trakcie pracy.

 

Rodzaje pędzelków do malowania paznokci

Istnieje kilka rodzajów pędzelków do zdobienia paznokci, a każdy służy do nieco innych czynności podczas stylizacji paznokci.

 

 > Pędzle ze średnio długim i grubym włosiem: używane do wykonywania szkiców, a także wypełniania kolorem zdobień.

 > Pędzle z długim i cienkim włosiem: idealne do robienia precyzyjnych linii.

 > Pędzle ze skośnym włosiem: wykorzystuje się je przy zdobieniu paznokci metodą one stroke.

 > Pędzle z okrągłym i dłuższym włosiem: są doskonałe do malowania farbkami akwarelowymi i pozwalają na wykonanie skomplikowanych wzorów.

 > Pędzle o kształcie wachlarzyków lub z grubym i krótkim włosiem: przydadzą się do cieniowania.

 > Płaskie pędzle zakończone najczęściej prostopadle, owalnie lub w szpic: przeznaczone są do stylizacji żelowych.

 > Pędzle z ostro zakończoną końcówką: używa się ich do akrylu.

 

Pędzelki do malowania paznokci – pojedyncze czy w zestawie?

Jeśli dopiero planujesz zacząć przygodę ze zdobieniem paznokci, najlepiej będzie, jeśli na początek zaopatrzysz się w jeden uniwersalny pędzelek. Najlepiej z dłuższym i cieńszym włosiem, którym będziesz mogła popróbować rysowanie wzorków.

 

Kiedy uznasz, że osiągnęłaś podstawowy poziom posługiwania się pędzelkiem do zdobienia paznokci, czas na poszerzenie umiejętności. Przyda Ci się wówczas większa ilość pędzelków, które dadzą Ci więcej możliwości. Jeśli potrzebujesz różnych pędzelków, najrozsądniejsze i najkorzystniejsze będzie dla Ciebie kupno gotowego zestawu. Zestawy zawierają kilka różnych rodzajów pędzelków, z których każdy ma inne przeznaczenie. Dzięki nim będziesz mogła próbować różnych technik robienia wzorów.

 

Pędzelki do zdobień czy stemple?

Pędzelkami do zdobień i stemplami możesz wykonać zupełnie różne wykończenia manicure. Oba te sposoby zdobienia paznokci znacznie różnią się od siebie przede wszystkim poziomem trudności i czasem potrzebnym do stworzenia wzoru. Warto jednak korzystać z jednej i drugiej metody zdobienia.

 

Zastosowanie ze stempli często wymaga użycia specjalnego lakieru lub żelu. Lakier do stempli jest bardziej gęsty od tradycyjnego lakieru i mocniej napigmentowany. Zwykle występuje w niewielu kolorach. Niezbędne jest ponadto zaopatrzenie się w blaszki do stempli, metalowe płytki ze wzorami. Stemplowanie polega na wypełnieniu jednego ze wzorów na blaszce lakierem, odbicie go na stemplu, zdjęcie nadmiaru lakieru zdrapką i odbicie go na płytce paznokcia. Stemplowanie jest niezwykle efektowną metodą zdobienia paznokci, jednak należy pamiętać, że wymaga ona dużo cierpliwości i praktyki!

 

Wykonywanie wzorów pędzelkiem wymaga wprawy i precyzji. Pozwala jednak na uzyskanie dokładnie takiego wzoru, na jaki masz ochotę i w wybranej przez siebie kolorystyce.

 

Jakie inne akcesoria do malowania paznokci warto mieć?

Jeśli malowanie i zdobienie paznokci to Twoja pasja, warto, abyś posiadała różne akcesoria, dzięki którym stworzysz niepowtarzalne manicure. Dobrze, jeśli są wśród nich:

 

 > Samoprzylepne taśmy do zdobień paznokci: dzięki nim łatwo stworzysz oryginalne wzory na paznokciach żelowych, akrylowych i naturalnych.

 > Pyłek do paznokci w klasycznym słoiczku lub pisaku: metody nakładania pyłków są różne. Pyłek w słoiczku możesz wetrzeć w utwierdzony wcześniej lakier hybrydowy lub dry top. Natomiast pyłek w pisaku przeniesiesz na paznokcie dzięki wbudowanej gąbeczce. Dzięki pyłkowi do paznokci Twój manicure zyska modny lustrzany efekt.,

 > Sonda do zdobień:pozwoli na wykonanie precyzyjnych wzorków na paznokciach.

 

Wzory na paznokciach to sposób na nadanie im oryginalnego wyglądu. Warto zaopatrzyć się w różne akcesoria i wykańczać manicure na wiele sposobów, by za każdym razem uzyskać niepowtarzalnie piękny efekt!

 

pixelpixelpixelpixel