Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Wosk w dropsach - jakie są zalety wykorzystywania go do depilacji?

Wosk w dropsach - jakie są zalety wykorzystywania go do depilacji?

2023-05-31

Sprawdź, dlaczego warto używać wosku w dropsach do depilacji i dowiedz się przeprowadzić zabieg depilacji w domu, by cieszyć się długo świetnymi efektami!

Wosk twardy w dropsach - co to?

Depilacja woskiem to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na depilację, która daje długotrwałe efekty - wosk usuwa włosy wraz z cebulkami. Do wyboru mamy woski miękkie i woski twarde, a wśród tych drugich pojawiają się woski twarde w dropsach - czyli wosk w granulkach. Co takiego jest w nich wyjątkowego? Po rozpuszczeniu jest bardzo elastyczny - wosk rozciąga się jak plastelina. Sprawdzi się do usuwania włosów zarówno z większych obszarów ciała, jak i sprawdzi się w przypadku woskowania twarzy. Wosk twardy jest łagodniejszy dla skóry, przylega tylko do samych włosów, a nie skóry - to bardzo istotne szczególnie jeśli chodzi o bardziej wrażliwe obszary twarzy (częste podrażnianie skóry np. przy depilacji woskiem miękkim, może powodować przedwczesne powstawanie zmarszczek).

Zalety depilacji woskiem w dropsach

Wosk twardy w dropsach w porównaniu do tradycyjnego wosku używanego depilacji, szybciej się rozpuszcza i nie wymaga tak wysokiej temperatury topnienia. Nie jest to wyłącznie produkt do użytku profesjonalnego - z zachowaniem środków ostrożności i przestrzegając zaleceń producenta, możesz samodzielnie podjąć się zabiegu depilacji w domowym zaciszu. Wosk twardy - nie tylko w dropsach - w przeciwieństwie do miękkiego wosku nie wymaga używania do depilacji pasków flizelinowych. To, w połączeniu z formą groszku, sprawia, że produkt jest bardzo wydajny, łatwo wydzielić nim odpowiednie porcje. Wosk nakładany jest cienką warstwą, co zapewnia oszczędne zużycie wosku. Ma niższą temperaturę topnienia, więc zminimalizowane jest ryzyko oparzeń skóry - wosk w dropsach rozpuszcza się już w 45 stopniach.

Wosk w dropsach - jak używać?

Jak samemu zrobić depilację woskiem? Jest to bardzo o proste! Zaopatrz się w niezbędne rzeczy: podgrzewacz do wosku, wosk twardy w dropsach i drewniane szpatułki do rozprowadzania wosku. Pamiętaj, że przede wszystkim Twoja skóra musi być czysta i sucha. By dodatkowo odtłuścić skórę użyciem zawierającego alkohol lotionu. Przed nałożeniem wosku możesz też nałożyć cieniutką warstwę talku - to zwiększy przyczepność wosku. Włącz podgrzewacz i wsyp do niego porcję porcje wosku - rób to wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. Rozgrzej wosk do momentu, w którym będzie miał płynną konsystencję. Zbyt wysoka temperatura wosku może doprowadzić do poparzeń skóry, dlatego, zanim nałożysz roztopiony wosk na obszar do depilacji, sprawdź za pomocą szpatułki na nadgarstku. Jeśli nie jest zbyt gorący nałożyć równomierną warstwę wosku w kierunku do siebie (niezależnie od kierunku wzrostu włosa), zastawiając mały fragment, za który potem będzie można pociągnąć. Wosk koniecznie rozprowadzaj cienką warstwą. Gdy wosk stwardnieje (zazwyczaj to trwa 3-4 sekundy - gotowy do usunięcia wosk nie będzie się kleił do dłoni), przejdź do usunięcia wosku. Złap za odstający fragment i energicznym ruchem jak najbliższym skóry oderwij go przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Po depilacji zaopiekuj się odpowiednio skórą - użyj do tego oliwki łagodzącej w sprayu (to dodatkowo usunie resztki wosku!).

Wosk twardy w dropsach: najczęstsze błędy

Co zrobić, jeśli depilacja woskiem nie działa tak, jak powinna? Jeśli wosk nie twardnieje, to znaczy, że jest zbyt gruba warstwa wosku. Następnym razem pamiętaj, by nakładać cienką warstwę wosku. By go ściągnąć, nasyp na niego trochę talku, odczekaj chwilę, a następnie ściągnij. Jeśli krawędzie nakładania wosku pozostają na skórze, to stoi za tym nierówne nakładanie wosku. Pamiętaj, że należy bardzo starannie nakładać równomierną warstwą wosku. Jeśli wosk nie usunął wszystkich włosków, to nie był wystarczająco mocno dociskany szpatułką. Nałóż wosk na pozostałe włosy. Pamiętaj, by robić to cienką warstwą, dociśnij wosk mocniej niż poprzednio.

Przeciwskazania: Jeśli masz przewlekłe choroby skóry, żylaki lub podrażnienia czy oparzenia miejscu depilacji - depilacja woskiem nie będzie dla Ciebie dobrą opcją. PS Pamiętaj też, by produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci - forma dropsów jest łatwa do połknięcia przez dziecko.

beauty shopie Beautiona znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do zabiegów woskowania - od akcesoriów do depilacji, przez podgrzewacze, po różnego rodzaju i kolory wosków. Sprawdź ofertę już teraz i podaruj sobie gładką skórę na wakacje.

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel