Dlaczego akrylożel odpada? Najczęstsze błędy
2022-09-11Zastanawiasz się, co może być powodem, że Twój akrylożel odpada? Nie wiesz, gdzie mogłaś popełnić błąd podczas przygotowywania stylizacji?
Akrylożel to jeden z najbardziej nowoczesnych i popularnych produktów do przedłużania paznokci. Nic w tym dziwnego, bo łączy ze sobą najlepsze cechy żelu i akrylu, tworząc przy tym pięknie wyglądającą i wytrzymałą stylizację paznokci. Paznokcie zrobione metodą akrylożelową są tak samo elastyczne, jak paznokcie żelowe, ale też trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne tak jak akryle. Stylizacje paznokci wykonane tą metodą utrzymują się nawet do trzech tygodni. Jednak zdarza się tak, że akrylożel odpada. Co może być tego powodem?
Rada eksperta Tak jak w przypadku każdej stylizacji paznokci, niezależnie od metody, kluczowym elementem jest to, by prawidłowo przygotować płytkę paznokcia!Co sprawia, że akrylożel odpada?
Jest to oczywiście możliwe przez urazy mechaniczne - przedłużony paznokieć może odpaść np. podczas uderzenia się. Może też się tak dziać, jeśli produkt jest przeterminowany lub po prostu.... jest słabej jakości. Jeśli jednak nie było urazu mechanicznego, a akrylożel mimo to odpada, prawdopodobnie błąd leży w nieprawidłowym przygotowaniu płytki paznokcia pod paznokieć. Do najczęściej popełnianych błędów podczas stylizacji paznokci metodą akrylożelową należy:
- Niewystarczające i nieprawidłowe zmatowienie płytki paznokcia. Matowienie płytki jest bardzo ważne, jeśli chodzi o aplikowanie każdego produktu do stylizacji - niezależnie od tego, czy są to żele, hybrydy, akryle czy akrylożele. Musi być dokładne - płytka nigdzie nie może się świecić, a nacisk podczas matowienia bloczkiem musi być równomierny.
- Namaczanie płytki paznokcia przed nałożeniem produktów do stylizacji paznokci. Żaden produkt nie będzie się dobrze “wiązał” z rozmoczoną płytką paznokcia - wszelkie zabiegi SPA warto robić dzień wcześniej, by zminimalizować to ryzyko.
- Brak użycia odtłuszczacza. Odtłuszczenie paznokci za pomocą cleanera jest niezbędnym etapem w stylizacji paznokci, niezależnie od metody. Na tłustej płytce stylizacja będzie trzymać się o wiele krócej lub po jej stworzeniu może wyglądać nieestetycznie.
- Pozostawienie pyłków na płytce paznokcia. Po opracowaniu płytki paznokcia, przed nałożeniem primera czy bazy, zawsze należy odpylić wszelki pyłek. Warto najpierw użyć pędzla do odpylania pyłu, a następnie przetrzeć bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem.
- Nieprawidłowe nakładanie produktu i nieprawidłowe podłożenie szablonu - czyli błędy związane z techniczną częścią, jak np. dobranie za małej formy do przedłużania paznokci.
Jak zagwarantować większą trwałość akrylożelu?
Przede wszystkim - stawiamy na bardzo dokładne przygotowanie płytki. Przed rozpoczęciem pracy przygotuj niezbędne produkty i materiały: bloczek polerski, primer, akcesoria do usuwania skórek (kopytko, cążki lub frezarka), dual formy lub szablony, akrylożel, waciki bezpyłkowe, pędzel do odpylania pyłu, odtłuszczacz, pędzel do akrylożelu, a jeśli chcesz stosować akrylożel na mokro, to potrzebujesz też polyliquidu i szklany pojemniczek. Zadbaj o to, by wszystko było sprawdzone i dobrej jakości. Wyrównujemy długość naturalnych paznokci, dokładnie usuwamy nabłonki i skórki (można użyć do tego frezarki, jeśli mamy wprawę) oraz matowimy bloczkiem polerskim płytkę. Matowienie musi być równomierne, z taką samą siłą nacisku, do momentu aż nic się nie będzie świecić. Dzięki temu będzie większa przyczepność produktu. By mieć pewność, że paznokcie były oczyszczone z pyłku, zanim wytrzesz wacikiem z clenearem, wymieć pyłki pędzlem do odpylania. Dokładnie przetrzyj płytkę odtłuszczaczem - płytka nie może być tłusta! By zwiększyć wytrzymałość nakładanych produktów, dobrze jest użyć primera na naturalną płytkę - jest to preparat, który dodatkowo wiążę płytkę z kolejnym produktem i przedłuża trwałość stylizacji. Możemy odpylić dodatkowo pędzlem do odpylania pyłek i na bezpyłowy wacik kosmetyczny nanieść cleaner i przetrzeć nim paznokcie. Odtłuszczasz jest tutaj naprawdę ważny - akrylożel nie przyczepi się dobrze do płytki paznokcia. Dobrym rozwiązaniem jest użycie primera. To preparat, który zwiększa przyczepność produktów i wydłuża trwałość stylizacji. Po jego wyschnięciu możemy dojść do kolejnego etapu, czyli przedłużania. Do tego będą służyć nam szablony lub dual formy - pamiętajmy, że formy/szablony muszą być idealnie dopasowane do szerokości naturalnej płytki. Istotną kwestią jest utwierdzanie akrylożelu w lampie dobrej jakości i przez odpowiedni czas: w lampie uv są to dwie minuty, a w lampie LED - 30 sekund.
Rada eksperta Bardzo ważny jest też stan paznokci. Żadna stylizacja nie utrzyma się długo na paznokciach, które są w złej kondycji, a gdy płytka jest chora - wtedy nie ma możliwości nawet jej wykonania. By utrzymać je w dobrym stanie, możemy stosować regularnie odżywki, np. oliwkę z olejkiem migdałowym. Niezbędna jest też zdrowa dieta!Witaj na blogu Beautiona!
Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.
Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy