Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Dobre praktyki zdobienia paznokci z użyciem folii transferowej

Dobre praktyki zdobienia paznokci z użyciem folii transferowej

2023-01-25

Jeśli szukasz sposobu na urozmaicenie swoich stylizacji paznokci, folia transferowa jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Poznaj dobre praktyki, które pomogą Ci stworzyć idealną stylizację z folią transferową w roli głównej!

Manicure z folią transferową wygląda ona efektownie i pozwala na stworzenie wielu pięknych i pomysłowych stylizacji. Będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają doświadczenia w samodzielnym malowaniu wzorków czy tworzeniu efektów na paznokciach, a także dla osób, które chciałaby zaoszczędzić czasu. Warto jednak wiedzieć, jak nakładą folię transferową w taki sposób, by efekt był idealny. Jak każda technika manicure wymaga trochę wprawy.

Czym jest folia transferowa?

Folia transferowa to folia, która jest jedną z metod na zdobienia paznokci, za pomocą której rzenosimy wzór na paznokieć. Folia jest dwustronna - zawiera część matową ze wzorem i część transferującą (bardziej lśniącą). Najczęściej jest zwijana w rulony lub składana. Jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, różnych wzorach i wykończeniach. Są modele metaliczne, holograficzne, z perłową poświatą, marmurkowe czy z najmodniejszymi obecnie wzorkami... Z foliami transferowymi może być naprawdę dobra zabawa!

Folia transferowa - jak używać?

Folie transferowe mają wiele możliwości stylizacji. Możemy jej używać, w taki sposób, by łączyć różne kolory i wzory, w całości na cały paznokieć lub częściowo, używając jej pociętej w kawałeczki. To doskonała ozdoba nie tylko na paznokcie hybrydowe, ale też żelowe, akrylowe, a nawet te pomalowane zwykłym lakierem.

Folia transferowa - jak nałożyć, by uzyskać idealny efekt?

Folię transferową możemy nakładać na dwa sposoby: na klej i na warstwę dyspersyjną. Pierwszy z nich gwarantuje, że folia będzie na dokładnie tym miejscu, w którym chcemy, idealnie się odbije i stworzy trwały efekt. Co jest bardzo ważne, naniesiony klej na paznokieć utwardzamy w lampie, a dopiero potem możemy nakładać folię. Dzięki temu, że klej nanosimy za pomocą pędzelka, możemy odbić np. tylko fragmenty folii. Przy nakładaniu folii na warstwę dyspersyjną, czyli po pomalowaniu lakierem i bez przetarcia cleanerem, nakładamy fragment foli na płytkę, przyciskamy i szybko odrywamy. W przypadku używania folii w taki sposób trzeba się liczyć z tym, że wzór niedokładnie się odbije. Do wykonania manicure z użyciem folii transferowej, potrzebujesz kilku kluczowych elementów:

W pierwszej kolejności należy przygotować płytkę paznokcia. Opracowujemy ją, przecieramy cleanerem i malujemy paznokcie bazą hybrydową. Teraz można pomalować wybranym kolorem hybrydowym, po utwardzeniu warstwy hybrydowej, przecieramy cleanerem. Malujemy jeszcze raz, utwardzamy. I tym razem nie przemywamy cleanerem! Wycinamy mały kawałek folii (jak najbliżej zbliżony do paznokcia) i nakładamy do paznokcia mniej błyszczącą stroną. Starannie przyciskamy ją, tutaj można pomóc sobie pusherem lub drewnianym patyczkiem, by dokładnie przycisnąć. Usuwamy folię i malujemy topem i utwardzamy. Przy używaniu folii transferowanej na innej metodzie paznokci, należy po prostu w ostatnim etapie - nałożyć klej/lakier z warstwą dyspersyjną i zaaplikować folię. W przypadku zwykłego lakieru koniecznie będzie użycie kleju, a po samej aplikacji folii należy utwardzić topem.

Folia transferowa - jak nakładać by wzór się dobrze odbił? Najlepsze praktyki!

Zdarza się tak, że folia transferowa nie chce się odbić i sam wzór jest niekompletny. Jeśli korzystamy z metody na dyspersję - tak po prosto będzie i może problemem może być tutaj słaba warstwa dyspersyjna lakieru. Metoda na lakier zawsze wiąże ze sobą takie ryzyko, dlatego najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o folię transferową, będzie postawienie na klej. Innym problemem są trudności w dopasowaniu się folii do kształtu paznokcia - w takiej sytuacji, zanim przejdziemy do aplikacji folii, należy pociąć ją na mniejsze kawałki. Do jej dokładnego dociśnięcia, niezbędny będzie pusher albo patyczek do manicure, który dopasuje folię do kształtu płytki (nie musimy się martwić o zagniecenia - po nałożeniu topu na pewno znikną). Co jeszcze warto mieć na uwadze podczas nakładania folii transferowej? Ważne jest niedotykanie jej od strony ze wzorem i pracowanie w rękawiczkach. Najlepiej odciąć sobie kawałek folii, którym będzie się pracowało, a resztę odłożyć, aby uniknąć zawijania i zabrudzenia reszty folii. Przy nałożeniu wzoru na całą płytkę paznokcia ważne jest odpowiednie dopasowanie długości i szerokości. Konieczne jest dokładne zabezpieczenie wzoru topem, używając precyzyjnego pędzelka(nie tego dołączonego do buteleczki, by uniknąć zabrudzenia pozostałej części produktu).

Szeroki wybór i różne rodzaje folii transferowej, a także niezbędne akcesoria manicure znajdziesz na www.beautiona.pl - nie czekaj, odmień swoje paznokcie już teraz!

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
 
pixelpixelpixelpixel