Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Jak nakładać żel budujący na paznokcie? Poradnik krok po kroku

Jak nakładać żel budujący na paznokcie? Poradnik krok po kroku

2022-11-30

Przedłużanie paznokci żelem odpowiedniej techniki nakładania żelu budującego. W jaki sposób prawidłowo go nakładać, by paznokcie żelowe wyglądały idealnie?

Paznokcie żelowe - czego do nich potrzebujesz?

Żel budujący służy do budowania szkieletu paznokcia, modelowania, przedłużania paznokci i do wzmacniania naturalnej płytki. Paznokcie żelowe wykonane tą metodą wyglądają pięknie, estetycznie, trzymają się do 3-4 tygodni i stanowią dodatkową ochronę dla naturalnej płytki paznokcia. Najważniejszym produktem jest tutaj oczywiście żel budujący - może być jednofazowy lub trójfazowy. Poza tym potrzebujesz: pędzelek do żelu, lampę UV/LED, primer, szablony/formy lub tipsów do przedłużania paznokci, odtłuszczacz, pilnik, blok polerski i akcesoria, których używasz do obrobienia płytki paznokcia i skórek: cążek i kopytka.

Przygotowanie płytki paznokcia i niezbędne produkty

Zaczynamy od standardowego przygotowania płytki paznokcia i skórek, usuwamy poprzednią stylizację. Paznokcie muszą być ścięte jak najkrócej. Skórki muszą być odsunięte (nie szoruj kopytkiem po płytce, rób to delikatnie), płytka zmatowiona i przemyta cleanerem. Po użyciu cleanera odczekujemy minutę, aż odparuje - to zwiększy trwałość kolejnych produktów. Jeśli zastanawiasz się, czy pod żel daje się bazę, to odpowiedź brzmi: tak. Zwiększy on trwałość żelu!

Jak nakładać żel krok po kroku?

Proces nakładania żelu różni się nieco od tego, czy używasz żelu jednofazowego, czy trzyfazowego oraz od tego, na czym budujemy szkielet paznokcia - czy na formie, czy na tipsie. Co warto wspomnieć na początku, najpierw pędzlem wykonujemy ruchy pulsacyjne, a sam żel podciągamy prawie pod skórki. Zostawiamy milimetrową przestrzeń. Żeby wyrównać produkt, malujemy już ruchem niteczkowym. Warto wiedzieć, że by wspomóc żel w wypoziomowaniu, to przed utwardzeniem paznokcia, odwracamy na chwilę do góry opuszek palca. Zaczynamy od formy, która jest najłatwiejsza w obsłudze. Pod przygotowaną, zmatowioną i przemytą płytkę paznokcia podkładamy formę. Odklejamy szablon, usuwamy owal, który zabezpiecza część na palec i - jeśli jest taka potrzeba, to rozrywamy wzdłuż przerywanej u góry linii, a następnie sklejamy dwa skrzydełka, tworząc przy tym tunel. Forma musi idealnie przylegać i być dopasowana pod szerokość naturalnej płytki paznokcia. Teraz rozpocznij budowanie szkieletu paznokcia. Jak to zrobić? Nakładaj żel pędzelkiem - zawsze zaczynaj od wolnego brzegu! Rób to, nadając paznokciom odpowiednią długość i kształt. Utwardź w lampie i zdejmij szablon. Teraz nałóż kolejną warstwę żelu budującego na całą długość paznokcia i znowu utrwal w lampie. Jeśli masz zaciskarkę (ale nie jest to niezbędny element), nałóż ją na paznokieć i ponownie umieść w lampie. Gdy żel będzie utwardzony, sięgnij po cleaner i przetrzyj żel wacikami bezpyłowymi. Teraz nadaj kształt paznokciom - używając do tego pilnika o gradacji 100/180. Dobrym rozwiązaniem jest szablon ze skrzydełkami - łatwiej go dopasować, a stworzony na nim szkielet wygląda naturalnej.

Rada eksperta Zwróć uwagę na zbudowanie prawidłowej krzywej C. By zbudować apeks, na punkt stresu musisz nałożyć nieco więcej żelu. Pamiętaj, że źle wyprofilowany paznokieć będzie bardziej podatny na łamanie.

A jak nakładać żel w przypadku pracy na tipsie? W przypadku stylizacji żelowej wykonanej na tipsie zaczynamy tak samo, czyli odpowiednio przygotowujemy płytkę, usuwamy skórki, maksymalnie skracamy paznokcie i matowimy. Odtłuszczamy płytkę paznokcia cleanerem używając do tego wacików bezpyłowych. Odczekujemy chwilę i przyklejamy tipsa - pamiętajmy by wybrać jego odpowiednią wielkość! Nakładamy klej na tzw. kieszonkę tipsa. Nie używamy go za dużo, dokładnie posmarujmy brzegi tipsów. Każdy tips delikatnie przyciskamy do naturalnej płytki paznokcia. W miejscu, w którym płytka łączy się z paznokciem, spiłuj ostrożnie sztuczną płytkę paznokcia - to sprawi, że tips będzie wyglądał naturalnej. Oczyść paznokieć z tipsem, użyj cleanera i nałóż primer. Najpierw nakładamy cienką warstwę żelu, potem grubszą, którą tworzymy kształt i na końcu wykańczająca. Każdą po kolei utwardź w lampie i na samym końcu odtłuść paznokcie. Różnicą, jeśli chodzi o używanie jednofazowego żelu, a trzyfazowego jest to, że przy trzech potrzebujesz trzech warstw, a każda z nich malowana jest innym produktem. W trójfazowym mamy: żel podkładowy, żel budujący i żel wykończeniowy. Potem możemy przejść do pomalowania paznokci żelowych lakierem hybrydowym.

Czy paznokcie żelowe można zrobić w domu?

Oczywiście! Znając odpowiednią technikę, mając odpowiednie produkty i akcesoria, a także zachowując higienę podczas pracy, z powodzeniem paznokcie można robić w domu, nie tylko w salonie stylizacji paznokci. Praca żelem wymaga wprawy i doświadczenia, dlatego praktyka czyni tutaj mistrza. Najlepszy żel do paznokci dla początkujących warto wybierać w szczególności żele samopoziomujące i jednofazowe. To ułatwia pracę żelem i zajmuje mniej czasu. Wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w beauty shopie Beautiona!

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel