Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Jak prawidłowo piłować paznokcie? Najmodniejsze kształty

Jak prawidłowo piłować paznokcie? Najmodniejsze kształty

2022-07-27

Jak piłować paznokcie, by ich nie uszkodzić? Jak dobrać kształt paznokci, by dłonie wyglądały olśniewająco i estetycznie? Które kształty paznokci są obecnie najmodniejsze i jaki kształt najlepiej wysmukla dłonie?

Jak dobrać kształt paznokci?

Zanim przejdziemy do tego jak piłować paznokcie, by nie uszkodzić ich płytki i samo piłowanie było jak najbardziej efektywne, warto zastanowić się jak dobrać kształt płytki i długość paznokci. Krótkie paznokcie, a może długie? Paznokcie kwadratowe, a może paznokcie w kształcie migdałów? Oczywiście - wiadomo - o gustach się nie dyskutuje, ale zawsze można wziąć pod uwagę kilka drobnych kwestii, które zadbają o jak najlepszy wygląd dłoni oraz o odpowiedni kształt paznokci. Pod uwagę bierzemy: kształt dłoni i naturalny kształt płytki, długość palców oraz to, w jakim kształcie są obłączki (obłączek to jasnobiały półksiężyc na samym dole płytki paznokcia). Jedną z metod na dobranie kształtu paznokci jest właśnie ten element płytki - to on sugeruje, w jaki sposób mogą wyglądać paznokcie, tak by wyglądało to bardzo naturalnie. A jeśli zastanawiasz się, jaki kształt paznokcia wyszczupla dłonie to są to np. migdałki, szpice i owalne paznokcie. Podobnie jest, jeśli chcemy wizualnie złagodzić np. wygląd szerokich palców - wtedy po prostu stawiamy na dłuższe paznokcie w kształcie migdałów lub na paznokcie owalne. Paznokcie kwadratowe stanowią niemałe wyzwanie - przy krótkich paznokciach, jeśli nie mamy smukłych i długich palców - warto użyć triku z pozostawieniem puste boki płytki. Migdałki, trumienki i inne zwężane na środku płytki najlepiej prezentują się na długich paznokciach.

Najmodniejsze kształty paznokci 2022- który wybierzesz dla siebie?

Jakie kształty paznokci są w tym roku najmodniejsze? W tym roku wśród trendów w stylizacji paznokci jest kilka! Jak zawsze sprawdza się niezastąpiona klasyka - paznokcie w kształcie migdałów czy lekko zaokrąglone paznokcie. Takie kształty pasują do większości dłoni, a także do paznokci o różnych długościach. Wymagają jednak by płytka przynajmniej trochę odstawała od opuszków palców. W tym roku też dobra informacja dla osób, które myślą o krótkich paznokciach - już jakiś czas temu powróciły do łask w trendach manicure i dobrze wystylizowane będą wyglądać oszałamiająco! Kwadratowe paznokcie ścięte na prosto lub paznokcie w kształcie kwadratów z lekko zaokrąglonymi bokami. Takie paznokcie polecane są przede wszystkim na długich paznokciach, a stawiając na krótką długość paznokci, lepiej wybrać jasne kolory lakieru i zostawić niepomalowane boki. Taki zabieg wyszczupli palce! Kolejnym najmodniejszym kształtem paznokci są... trumienki, czyli inaczej paznokcie ballerina, mocno promowane przez celebrytów. Trumienki, by wyglądały naprawdę dobrze, powinny zostać zrobione na długich paznokciach. Warto też zauważyć, że coraz stylizacja paznokci idzie w kierunku coraz bardziej intrygujących kształtów - np. szpic, szminki lub paznokcie trójkątne, a może w ostry szpic?

Jak piłować paznokcie? O czym musisz pamiętać?

Prawidłowe piłowanie paznokci z pozoru wydaje się być łatwą czynnością, ale warto wiedzieć kilka podstawowych rzeczy, które pozwolą otrzymać idealny efekt i nie naruszą struktury płytki. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi, z którymi musisz się zapoznać, o tym jak piłować paznokcie, jeśli chcesz to robić samodzielnie, a nie w salonie. Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, czy płytka jest sucha (i czysta!). To pozwoli uniknąć szarpania płytki i mechanicznych uszkodzeń. Mokry paznokieć jest też po prostu trudniejszy do pracy. Pilnik trzymamy zawsze prostopadle do paznokcia pod kątem 45° i nie przyciskamy go A mocno, by nie uszkodzić płytki oraz by nadawać kształt w sposób równomierny. Kolejnym ważnym punktem jest stabilne podłoże - to must-have, jeśli chodzi o piłowanie paznokci. Możesz położyć rękę na blacie lub na specjalnym wałku do manicure - nigdy nie rób tego w powietrzu! Zawsze piłujemy w jednym kierunku - to pozwoli uniknąć rozwarstwienia płytki. Po zakończeniu piłowania paznokci koniecznie należy umyć dłonie, by pozbyć się opiłków i upewnić się, czy kształt paznokcia wygląda tak, jak powinien.

Kształty paznokci -jak piłować?

A jak piłować paznokcie, by nadać im pożądany kształt? Ogólne zasady są takie same - zawsze robimy to w jednym kierunku - ale w zależności od kształtu różnią się detale. Paznokcie owalne uzyskasz piłując paznokcie na kształt taki, jak opuszki palców. Przy klasycznych paznokciach migdałkach, zaczynasz pracę od wyznaczenia środka, a następnie delikatnie piłujesz po bokach. Taki kształt paznokcia pasuje do większości dłoni. Jeśli pragniesz mieć estetyczny kwadratowy kształt paznokci, pilnik przyłóż prostopadle do paznokcia i piłuj go w jednym kierunku. W wersji zaokrąglonego kwadratu wystarczy, że spiłujesz dodatkowo boki. Najpierw wyznaczamy środek paznokcia i delikatnie piłujemy boki paznokcia. Wyglądają super nie tylko na smukłych dłoniach i nie tylko na długich płytkach, ale i na płytce średniej długości. Potem zaokrąglij czubek. Robiąc paznokcie w kształcie trumienki, również najpierw wyznaczamy środek, a potem piłujemy paznokieć do uzyskania spiczastego zakończenia - następnie piłujemy je na prosto. By nadać im bardziej okrągły kształt, wystarczy tylko dodatkowo spiłować boki. Paznokcie w kształcie szpicu wyglądają bardzo efektownie, jednak przeznaczone są tylko dla bardzo długich paznokci. Pracujemy nad nimi tak samo jak w przypadku migdałka, ale nie pozbywamy się ostrego zakończenia.

Piłowanie paznokci - niezbędne narzędzia

Wiesz już jak piłować paznokcie, to teraz pora na to, by dowiedzieć się jakie narzędzia wybrać, by pracowało się jak najskuteczniej. Wybierając pilnik do paznokci, kluczowym elementem jest jego ziarnistość (czyli ilość ziarenek przypadających na 1cm2). Do najbardziej popularnych należą te 100/180, czyli średnioziarniste: są idealne do piłowania paznokci naturalnych i nadawania im kształtu. Pilnik gruboziarnisty (60-100) sprawdzi się podczas usuwania sztucznych paznokci, a pilnik drobnoziarnisty (240-500) będzie w sam raz, jeśli chodzi o paznokcie żelowe czy wygładzania płytki paznokci. Pilnik o gradacji o 600 wyrównywania i zmatowienia naturalnej płytki paznokcia. Ważną kwestią jest też materiał, z którego zostały wykonane pilniki - mogą być to pilniczki kamienne, pilniki papierowe (bardzo bezpieczne dla płytki) lub metalowe - z tym że te ostatnie niosą za sobą ryzyko uszkodzeń płytki. Jeśli już wybierzesz te metalowe, to koniecznie te ze stali nierdzewnej. Wiedząc już jak nadać kształt paznokciom i na co zwracać uwagę podczas piłowania paznokci. Kolejną istotną kwestią jest jakość narzędzi - wybieraj tylko te najlepsze i koniecznie dbaj o zachowanie higieny pracy. A jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić najlepsze narzędzia do stylizacji paznokci - paznokci żelowych, akrylowych czy naturalnych - zajrzyj do beauty shopie BEAUTIONA!

Rada eksperta Kształt płytki paznokciowej odgrywa olbrzymią rolę w wyglądzie całej stylizacji. To, w jaki sposób płytka paznokcia jest wypiłowana potrafi zmienić naprawdę sporo - niezależnie od tego czy pracujesz na naturalnych paznokciach, czy tworzysz manicure hybrydowy.
Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel