Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Jak szybko i skutecznie wyczyścić podgrzewacz z wosku?

Jak szybko i skutecznie wyczyścić podgrzewacz z wosku?

2022-11-02

Jak wyczyścić podgrzewacz z wosku szybko i skutecznie? Poznaj kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie!

Jak używać podgrzewacza do wosku?

Podgrzewacz do wosku to niezbędne urządzenie do depilacji woskiem twardym, w dropsach czy wosku w puszce. Rozpuszcza wosk i sprawia, że temperatura wosku jest taka sama przez cały zabieg woskowania. Tak jak w przypadku każdego narzędzia związanego z dziedziną beauty, tak i tutaj bardzo istotne dbanie o czystość tego sprzętu. Wosk nie należy do najłatwiejszych rzeczy do usuwania, ale spokojnie - mam dla Was kilka porad, które bardzo ułatwią Wam to zadanie. Zanim przejdziemy do tego, jak go powinno wyglądać czyszczenie podgrzewacza, poświęćmy chwilę na to, jak prawidłowo go używać. Przede wszystkim robimy to zgodnie z jego przeznaczeniem i zawsze czytamy instrukcje obsługi. Urządzenie podłączamy do prądu. Umieszczamy wosk w środku podgrzewacza i ustawiamy pokrętło na maksymalną temperaturę. Po około 15 minutach wosk powinien się roztopić, a gdy będzie płynny, nakładamy za pomocą szpatułki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (jeśli używasz wosku w puszce, przyłóż jeszcze paski fizelinowe), oderwij pod włos. Ustaw pokrętło na środek, by utrzymać temperaturę wosku, dopóki nie skończysz całego zabiegu. Po zakończeniu depilacji pozostały na ciele wosk usuń oliwką i wyłącz wskaźnik na pozycję OFF oraz odłącz urządzenie z prądu. Teraz przechodzimy do tego, jak wyczyścić podgrzewacz z wosku!

Co będzie Ci potrzebne do wyczyszczenia podgrzewacza z wosku?

Przed przystąpieniem do czyszczenia podgrzewacza, zaopatrz się w kilka niezbędnych produktów. Są to: oliwka do ciała (może być taka sama, jakiej używasz po depilacji), ręcznik papierowy, płyn do naczyń lub delikatne mydło, drewniana szpatułka (lub silikonowa) i dostęp do bieżącej ciepłej wody. Możesz też zaopatrzyć się w rękawice kuchenne, które mogą się przydać podczas wyjmowania i wkładaniu pojemnika, który będzie bardzo nagrzany. Jeśli jednak nie masz rękawic, to należy zachować ostrożność i to starać się chwytać tylko i wyłącznie za nienagrzane elementy podgrzewacza. Zachowanie bezpieczeństwa jest najważniejsze! Pamiętaj też, by podgrzewacz stawiać zawsze na prostym podłożu.

Rada eksperta Pamiętaj też by podgrzewacz stawiać zawsze na prostym podłożu.

Jak czyścić podgrzewacz z wosku w prawidłowy sposób?

Pojemnik na wosk z resztkami wosku wkładamy do podgrzewacza. Włączamy urządzenie do prądu i przekręć pokrętło na najwyższą temperaturę. Czekamy ok. 15 minut aż wosk się rozpuści. Wyciągamy ostrożnie gorący pojemnik z podgrzewacza (nie kładź go na delikatnej powierzchni, by się nie uszkodziła). Możesz zrobić to za pomocą rękawic kuchennych. Następnie do pojemnika kładziemy kilka listków ręcznika papierowego i za pomocą szpatułki wycieramy wosk. Czyścimy tak dno i krawędzie pojemnika. Przechodzimy teraz do kolejnego etapu czyszczenia - tym razem za pomocą oliwki. Spryskujemy całą powierzchnię pojemnika jeśli mamy oliwkę w płynie, jeśli nie, musimy poruszać pojemnikiem tak, by cały pokrył się warstwą oliwki. Pojemnik wkładamy do podgrzewacza ustawionego na maksymalną temperaturę. Przez kilka minut pod przykryciem podgrzewamy oliwkę, wyciągamy pojemnik i ponownie używamy ręcznika kuchennego i szpatułki by wszystko wytrzeć. Ostatnim etapem czyszczenia jest bieżąca woda - wlewamy trochę łagodnego mydła czy płyny do naczyń do pojemnika i myjemy pod strumieniem ciepłej wody, bu usunąć ostatnie zabrudzenia. Zostawiamy do samodzielnego wyschnięcia. Teraz możemy przejść do czyszczenia go z zewnątrz!

Czyszczenie podgrzewacza wosku z zewnątrz

W pierwszej kolejności trzeba wyłączyć urządzenie. Do czyszczenia nie używamy ostrych narzędzi czy produktów na bazie alkoholu - podgrzewacz można łatwo zarysowa. Nałóż na dłoń trochę oliwki i nasmaruj okrężnymi ruchami zewnętrzną część podgrzewacza. Następnie - również za pomocą dłoni - zwilż podgrzewacz ciepłą wodą z mydłem. Rób to okrężnymi ruchami. Jeśli powstały jakieś plamy i nie możesz w ten sposób usunąć resztek wosku, wtedy użyj miękkiej ściereczki (np. w mikrofibry) zamoczonej w wodzie. Na końcu całość wytrzyj zwilżonym ręcznikiem kuchennym, by zmyć pozostałości mydła i oliwki. Potem użyj suchego ręcznika, by całkowicie wysuszyć urządzenie. Gdy część zewnętrzna oraz pojemnik będą suche, możesz włożyć pojemnik do środka i nałożyć przykrywkę, by powstrzymać zaleganie kurzu w środku. Pamiętaj, że bardzo ważna w czyszczeniu jest regularność! Profesjonalne podgrzewacze do wosku oraz woski do rozpuszczania znajdziesz w beauty shopie BEAUTIONA.

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel