Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Jakie cążki do skórek wybrać i jak ich używać: mini poradnik!

Jakie cążki do skórek wybrać i jak ich używać: mini poradnik!

2022-06-30

Idealny manicure to nie tylko idealna aplikacja produktów, ale i odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia oraz skórek. Skórki, które wyglądają nieestetycznie, potrafią zepsuć nawet najpiękniejszą stylizację paznokci. Jednym ze sposobów na usunięcie skórek paznokci jest wycięcie ich za pomocą profesjonalnych cążków. Jak ich używać, na co zwrócić uwagę przed zakupem i jakie cążki polecamy w szczególności? Już odpowiadamy!

Jak wybrać cążki do skórek?

Wybierając cążki do skórek, przede wszystkim zwracamy uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, na jakość ich wykonania (nie warto na nich oszczędzać!) i ergonomiczny kształt narzędzia. Profesjonalne cążki do skórek muszą być perfekcyjnie naostrzone, a ich ramiona powinny mieć ergonomiczny kształt, który zapewni wygodny uchwyt. Najlepszym materiałem, z którego mogą być wykonane cążki, jest stal nierdzewna, odporna na korozję, idealna do częstej dezynfekcji i łatwa do utrzymania czystości. Jeśli masz krótkie i miękkie skórki, spokojnie możesz wybrać cążki o z ostrzami 3 mm, a jeśli Twoje skórki są grubsze i nieco dłuższe, najlepiej będzie zdecydować się na ostrza od 5 do 7 mm.

Jak używać cążków do skórek?

Jak wycinać skórki paznokci w bezpieczny sposób i móc cieszyć się zadowalającym efektem? Zawsze przed i po używaniu cążek musimy je zdezynfekować (nawet jeśli jesteśmy jedynymi osobami, które ich używają), zawsze przed wycinaniem skórek myjemy dłonie mydłem. Zanim cążki pójdą w ruch, warto mieć już przygotowaną płytkę paznokcia pod docelowy kształt swojej stylizacji. By zmiękczyć skórki, moczymy je wcześniej w kąpieli (np. w wodzie z mydłem lub preparacie zmiękczającym). Usuwanie zaczynamy od delikatnego odpychania kopytkiem nabłonka w stronę macierzy paznokcia. Na skórkę nakładamy Cuticle Remover, który zmiękczy i rozpuści skórki — dzięki temu o wiele łatwiej będzie je nam usunąć, jednocześnie zmniejszając ryzyko skaleczenia. Po 5 minutach pozostałości produktu usuwamy wacikiem bezpyłowym. Radełkiem (lub drewnianym patyczkiem) delikatnie unosimy skórki i przechodzimy do cięcia cążkami. Pamiętajmy o tym, by ze skórkami obchodzić się delikatnie, nie należy ich ciągnąć ani szarpać. Najlepiej jest starać się wyciąć skórkę jednym ciągiem, w całości. Gdy skończymy, przechodzimy do dalszej stylizacji, a na końcu aplikujemy oliwkę do skórek i paznokci.

Najlepsze cążki do skórek: cążki do skórek Lexwo

Profesjonalne cążki do skórek Lexwo, idealnie sprawdzają się jako idealne cążki do skórek dla początkujących. Są idealnie naostrzone (mają dodatkowo ostrzone krawędzie tnące!), cechują je bardzo wygodne uchwyty oraz podwójna, listkowa sprężyna ułatwiająca pracę, a co najważniejsze — wykonane są ze stali nierdzewnej chirurgicznej i nadają się do czyszczenia w autoklawie. Poza funkcjonalnymi zaletami cążek jest niewątpliwie ich design — cążki Lexwo dostępne są w kilku kolorach: czarnym, srebrnym, multi kolorowym i niebieskim, które zostały poddane dodatkowej obróbce termiczne w celu zamknięcia mikroporów (są wyjątkowo odporne na mikro zabrudzenia!).

Jak dbać o cążki do skórek?

Cążki do skórek przed i po każdym użyciu należy dokładnie zdezynfekować spirytusem salicylowym lub specjalnym płynem do dezynfekcji, lub — jeśli posiadamy — poddać sterylizacji w autoklawie. Jeśli korzystamy z tej ostatniej opcji, po sterylizacji należy je naoliwić. Pamiętajmy, że cążki muszą być ciągle tak samo ostre: nigdy nie usuwamy skórek tępym narzędziem! Co około 3 miesiące należy poddać je naostrzeniu, jeśli — tak jak w przypadku cążek Lexwo — są pod to przystosowane. Świetną opcją na zachowanie czystości cążków są silikonowe ochraniacze na końcówki, które chronią narzędzie przed zabrudzeniem w każdej sytuacji.

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel