Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Na czym polega manicure kombinowany?

Na czym polega manicure kombinowany?

2022-07-15

Manicure kombinowany to obecnie jeden z najmodniejszych rodzajów manicure. Na czym polega, jakie są jego plusy i minusy? I jak wykonać manicure kombinowany krok po kroku?

Wbrew pozorom, jak sugeruje sama nazwa, manicure kombinowany nie jest to manicure, w którym miesza się ze sobą różne metody. Mówiąc najogólniej, manicure kombinowany to manicure, w którym najważniejsze jest idealne przygotowanie płytki i usunięcie skórek. To metoda, która sprawdzi się zarówno przy manicure hybrydowym, jak i przy zwykłym lakierze do paznokci, a także... przy manicure żelowym. I przy odpowiednim wykonaniu, manicure kombinowany zagwarantuje piękną stylizację przez długi czas, a dłonie wyglądają przepięknie - nie bez powodu ten trend zdobył już rzesze miłośniczek!

Manicure kombinowany - na czym dokładnie polega?

Manicure kombinowany to metoda, w której najważniejsze jest niezwykle precyzyjne usunięcie skórek za pomocą frezarki i perfekcyjne przygotowanie płytki paznokcia. Nie jest to metoda łatwa i wymaga doświadczenia. Każdy etap musi być wykonany tutaj niezwykle precyzyjnie i ostrożnie, bo pracujemy ze ostrymi narzędziami, takimi jak frezarka, cążki czy nożyczki. Przy manicure kombinowanym wyróżniamy 3 etapy: odepchnięcie skórek, wycięcie i wyfrezowanie skórek wokół paznokci. Przy takim zabiegu należy zachować wszystkie środki ostrożności, a także czystości: każde narzędzie musi być dokładnie wysterylizowane, nawet jeśli manicure wykonujemy tylko na sobie! Co takiego wyróżnia manicure kombinowany? Przede wszystkim to sposób efekt jest taki, że lakiery wygląda tak, jakby wychodził spod skórki bez widocznej granicy pomiędzy płytką paznokcia a kolorem. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy dokładnie usuniemy skórki i wygładzimy powierzchnię paznokcia. Ta metoda wymaga więcej precyzji i ostrożności, ale dla finalnego efektu zdecydowanie warto! Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia i obrobienie skórek jest tutaj kluczową sprawą. Manicure kombinowany jest też możliwy również w warunkach domowych. Pamiętaj, że ten rodzaj stylizacji wymaga więcej wprawy w samodzielnym wykonywaniu stylizacji paznokci. By dojść do perfekcji potrzeba tutaj wielu ćwiczeń!

Rada eksperta Dzień przed planowanym zabiegiem manicure kombinowanego warto zrobić sobie maskę do dłoni lub zabieg parafinowy!

Manicure kombinowany - czego potrzebujesz do jego wykonania i przygotowania płytki paznokcia?

Żeby wykonać manicure kombinowany potrzebujesz przede wszystkim: pilnika, frezarki i zestawu frezów, cążek lub nożyczek, by wyciąć skórki wokół paznokcia i ulubionego lakieru - zwykłego lub lakieru hybrydowego, a także odpowiedniego topu. I pędzelka do zdobienia paznokci, którego użyjesz, by odpowiednio nałożyć lakier. Niezbędne będzie także coś do dezynfekcji sprzętu, pędzel do odpylenia pyłku, a przy paznokciach hybrydowych - koniecznie musisz mieć lampę LED/UV. Możesz zaopatrzyć się też w nawilżającą oliwkę do paznokci. Jeśli wybierasz natomiast manicure żelowy, to dodatkowo zaopatrz się w produkty niezbędne do wykonania tego rodzaju.

Jak wykonać manicure kombinowany krok po kroku?

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o manicure kombinowany, jest dokładna sterylizacja wszystkich narzędzi i precyzyjne wykonanie zabiegu. By nieco ułatwić sobie sprawę, przed rozpoczęciem pracy można użyć zmiękczacza do skórek - szczególnie jeśli jesteś początkującą osobą. Odsuwamy delikatnie skórki kopytkiem i bierzemy się za usuwanie skórek - możemy to zrobić cążkami lub nożyczkami. Pamiętaj, że te narzędzia muszą być wysokiej jakości i nigdy, ale to nigdy, nie używamy ich jeśli nie są idealnie ostre. Robimy to bardzo delikatnie, nie ciągnąć za skórki. Potem przechodzimy do pracy frezarką oraz odpowiednimi frezami - najlepiej piaskowymi, kamiennymi lub diamentowymi. Będzie nam potrzebne kilka kształtów. Najpierw zaczynamy od stożka, który najlepiej sprawdzi się do usunięcia nabłonka i skórki paznokcia. Zawsze pracujemy od lewej do prawej (ruch musi być wypychająco-odmiatający), unosząc falbankę skórki do góry. Potem za pomocą frezu w kształcie walca opracowujemy wały paznokcia, usuwając w ten sposób zrogowaciały naskórek. Następnie frezem w kształcie łezki podchodzimy pod same skórki (robimy bardzo, bardzo delikatnie!), a na sam koniec jeszcze delikatnie pracujemy frezem kuleczką, dokładnie wygładzając okolice wokół paznokcia. Po użyciu każdego z frezów wymiatamy pyłek. Po opracowaniu skórek przechodzimy do nadania idealnego kształtu płytce paznokcia. Używamy do tego pilniczka, najlepiej papierowego o gradacji 100/180 - pamiętaj, by płytkę paznokcia piłować tylko w jedną stronę. Teraz przechodzimy do kolejnego etapu, czyli aplikacji lakieru - robimy to już metodą taką jak manicure hybrydowy lub tak jak malujemy zwykle klasycznym lakierem (należy użyć dwóch warstw koloru i koniecznie topu!). Kluczowy jest tutaj jednak sposób samego malowania lakierem czy topem - maluj ostrożnie, tak by uzyskać efekt koloru wychodzącego spod skórek. Najpierw malujesz paznokieć zwykłym pędzelkiem pilnując, aby nie dotknąć lakierem macierzy paznokcia, a potem doprowadzasz lakier do końca za pomocą precyzyjnego i cienkiego pędzelka. Przestrzeń między warstwą lakieru a skórą musi być całkowicie zakryta!

Rada eksperta Na utwardzony i przemyty top hybrydowy wystarczy nałożyć kroplę oliwki do skórek i wmasowywać ją w skórki frezem o strukturze gumki. Efekt manicure będzie jeszcze lepszy!

Jak robić manicure kombinowany tak, by nie zalać skórek?

Pamiętaj, by malować paznokcie od góry do dołu paznokcia (w momencie styku ze skórką lakieru na pędzelku będzie trochę mniej). W momencie gdy jesteś na środku paznokcia, najpierw przesuń pędzelek na jeden bok, a potem na drugi - rób to jednym ruchem, bez odrywania ręki. Jeśli robisz manicure hybrydowy, to bardzo ostrożnie włóż rękę pod lampę - najlepiej w taki sposób by palce były ułożone w dół tak, jakbyś trzymała myszkę do komputera. Dobrym trikiem jest też zastosowanie przy samych skórkach cieniutkiego pędzelka do zdobień paznokci, np. jak pędzelek do zdobień od isabellenails - obrysuj nim pozostałe miejsce pod skórkami. Aplikacja lakieru wymaga cierpliwości i ostrożności, ale zapewniamy - efekt jest warty wysiłku! Wykorzystanie gumy ochronnej może być również dobrym rozwiązaniem - jednak tutaj warto mieć już trochę wprawy. Gumą zamalowujemy miejsca, które chcemy uchronić przed lakierem, a na samym końcu odrywamy - gdy zaschnie, ma konsystencję silikonu. Ruch trzeba wykonać szybko i stanowczo, by nie zepsuć stylizacji. Ważne jest też, by nakładać cienkie warstwy produktów - sposób aplikacji lakieru ma ogromne znaczenie!

Zalety manicure kombinowanego i jego wady

Najważniejszym plusem jest to, że ta metoda wydłuża czas noszenia hybrydy - odrost płytki widoczny jest później, niż w przypadku innych metod manicure, bo od tygodnia lub dwóch. W przypadku użycia hybrydy stylizacja wygląda dobrze zazwyczaj nawet od 4 do 5 tygodni! Odrost jest widoczny z opóźnieniem, bo lakier wchodzi pod skórki. Poza tym manicure kombinowany daje efekt przedłużenia paznokcia- dzięki perfekcyjnemu usunięciu skórek mamy więcej powierzchni do malowania i ozdabiania. Manicure kombinowany to manicure, które możemy wykonywać - poza hybrydami, żelem czy akrylem - zwykłym lakierem. Manicure kombinowany pozwala też trochę zaoszczędzić pieniędzy - zarówno jeśli wykonujemy go samodzielnie w domu czy też chodzimy do stylistki paznokci. Taki mani pozostaje dłużej świeży, więc konieczność jego ponawiania względem roku jest rzadsza! Wadą manicure kombinowanego jest natomiast to, że istnieje ryzyko uszkodzenia macierzy płytki paznokcia czy zranienia skórki. Jeśli sama obawiasz się podjąć takiego ryzyka, udaj się koniecznie do profesjonalnej stylistki.

Wszystkie produkty potrzebne, by wykonać perfekcyjny manicure kombinowany znajdziesz w beauty shopie beautiona - frezarki, produkty do pracy na paznokciu i wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania idealnego manicure (i pedicure! ;) ).

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel