Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe krok po kroku

2022-12-21

Jak prawidłowo wykonać paznokcie żelowe krok po kroku? Co jest potrzebne, by idealnie wykonać manicure żelowy? I jak przedłuż paznokcie na szablonie lub tipsie?

Paznokcie żelowe nie tylko wyglądają pięknie i bardzo estetycznie, ale są też bardzo wytrzymałe, elastyczne i długotrwałe. Metoda żelowa pozwala na przedłużanie paznokcie żelem - to idealny sposób na piękny manicure dla osób, które mają problemy z zapuszczeniem dłuższych paznokci i marzy im się idealny kształt płytki paznokcia. Metoda robienia paznokci żelem jest najlepszą opcją dla posiadaczek paznokci kruchych i łamliwych. Paznokcie żelowe trzymają się nawet do 4-5 tygodni, z tym że co 2-3 tygodnie należy je uzupełniać. Żelem możemy przedłużać i budować paznokcie, ale możemy również użyć go na naturalną płytkę bez przedłużania na szablonie czy tipsie - jeśli nie potrzebujesz przedłużania, pomiń kroki w instrukcji z szablonem i z tipsami.

Czego potrzebujesz, by wykonać paznokcie żelowe?

Jeśli chcesz wykonać paznokcie żelowe, musisz zaopatrzyć się w niezbędne do tego produkty. Co będzie Ci potrzebne, by wykonać paznokcie żelowe? Oto pełna lista:

Rada eksperta Jeśli chodzi o żele budujące, dobrym rozwiązaniem są te jednofazowe. Pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i są łatwiejsze podczas pracy.

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku: przygotowujemy skórki i płytkę paznokcia

Jak zawsze zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia i opracowania skórek. Zaczynamy od ostrożnego odsuwania skórek ruchem odpychającym za pomocą kopytka, następnie wystające skórki wycinamy ostrożnie cążkami. Skórki oraz płytkę możemy opracować również za pomocą frezarki. Matowimy płytkę paznokcia - posłuży nam do tego bloczek polerski. Skracamy długość płytki paznokcia do minimum. Wymiatamy pyłki i przemywamy płytkę paznokcia cleanerem za pomocą wacika bezpyłkowego. Potem nakładamy primer, który zwiększyć przyczepność żelu. Odczekujemy minutę, by produkt wyparował i... przechodzimy do wykonania paznokci żelowych.

Rada eksperta Żel nie może zalać skórek - należy nakładać go tak, by nie dotykać wałów okołopaznokciowych!

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku: przedłużanie paznokci żelem za pomocą szablonu

Technika przedłużania paznokci metodą żelową będzie się delikatnie różnić w zależności od tego, czy przedłużamy je za pomocą szablonu czy pracujemy na tipsie. Zacznijmy więc od tej pierwszej opcji. Delikatnie odklejamy szablon od oryginalnej foli. Kółko na jego środku powinno na niej pozostać, ale jeśli chcemy dodatkowo wzmocnić szablon, to również je odklejamy i przyklejamy je od wewnętrznej strony szablonu, tak by go usztywnić. Pod precyzyjnie przygotowaną płytkę paznokcia podkładamy szablon. Gdy jest już dokładnie podłożony, zaznaczamy na nim miejsce, gdzie kończą się wolne brzegi paznokcia. W tym miejscu będziemy ciąć szablon - szerokość musi być dopasowana pod szerokość paznokcia. Teraz sklejamy oba skrzydełka szablony po bokach, by stworzyć tunel. Gdy już idealnie przylega, przechodzimy do nakładania żelu. Pierwsza warstwa żelu powinna być najcieńsza. Za pomocą pędzelka nakładamy żel ruchem pulsacyjnym, tworząc na szablonie odpowiednią długość paznokcia. Przy tej warstwie pozostawiamy wolną milimetrową przestrzeń od skórki. Teraz możemy utwardzić paznokieć w lampie uv/led przez 30 sekund, następnie odklejamy szablon. Kolejną, drugą warstwę, nakładamy już grubiej i na całą długość paznokcia - druga warstwa służy do zbudowania kształtu paznokcia. Ponownie paznokcie utwardzamy w lampie uv/led przez minutę. Trzecia warstwa to warstwa wykańczająca - również malujemy żelem na całą długość. Ponownie utwardzamy w lampie przez 30 sekund. Za pomocą cleanera przetrzyj utwardzony żel, nadajemy ostateczny kształt paznokci pilnikiem i wyrównujemy nierówności bloczkiem polerskim. Ponownie sięgamy po cleanar i w końcu... Nakładamy ulubiony hybrydowy lakier do paznokci, utwardzamy go w lampie i po raz ostatni przecieramy cleanerem! Paznokcie żelowe na szablonie są już gotowe!

Rada eksperta Żel jednofazowy to tylko jeden produkt, który zastępuje trzy. Żel trzyfazowy to tak naprawdę trzy różne żele: żel podkładowy, żel budujący i żel wykańczający.

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku: przedłużanie paznokci żelem na tipsie

A jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku, jeśli nasz manicure żelowy chcemy zrobić na tipsie? Przedłużenie paznokci nie będzie się sporo różnić, ale kluczowym etapem jest początek przedłużania. Płytkę i skórki przygotowujemy identycznie, odtłuszczamy paznokcie. Odczekujemy chwilkę, aż cleaner odparuje. Przechodzimy do zakładania tipsów. Bardzo ważne jest, by były idealnie dopasować na szerokość do naturalnej płytki! Nakładamy klej na tzw. kieszonkę tipsa. Nie używamy go za dużo, dokładnie smarujemy brzegi tipsa i delikatnie przyciskamy do naturalnej płytki paznokcia. W miejscu, w którym płytka łączy się z paznokciem, piłujemy ostrożnie sztuczną płytkę paznokcia, dzięki czemu tips będzie wyglądał naturalnej. Skracamy tipsy do odpowiedniej długości za pomocą gilotynki. Oczyszczamy paznokieć z tipsem, używamy cleanera i nakładamy primer. Gdy odparuje, na całą długość tipsa nakładamy pierwszą cienką warstwę żelu - posłuży nam do tego pędzelek. Utwardzamy w lampie uv/led. Druga warstwa to warstwa, którą nadajemy idealny kształt i profilujemy krzywą "C". Po raz kolejny utwardzamy paznokieć w lampie. Trzecia warstwa to warstwa wykończeniowa, którą również utwardzamy w lampie. Paznokcie żelowe przemywamy cleanerem. Na końcu w ruch idzie lakier hybrydowy do paznokci, ponownie utwardzamy w lampie i przecieramy cleanerem. Paznokcie żelowe przedłużane na tipsie są już gotowe!

Jak dbać o paznokcie żelowe?

Pamiętajmy o tym, że o dłonie i paznokcie należy dbać regularnie, również wtedy, gdy mamy zrobiony manicure żelowy. Używaj kremu nawilżającego na dłonie i oliwek do skórek oraz paznokci. Do prac domowych zakładaj ochronne rękawiczki - pomoże to zabezpieczyć paznokcie żelowe przed urazami mechanicznymi czy szkodliwym działaniem silnych detergentów.

>

Czy paznokcie żelowe można wykonać w domu? Jak samodzielnie usunąć paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe jak najbardziej możemy wykonać w domu. Używając najlepszych produktów - w tym żelu jednofazowego, który jest polecany na sam początek przygody z manicure żelowym - wykonując stylizację krok po kroku według instrukcji i ciągle ćwicząc, z pewnością uda się przygotować piękne paznokcie żelowe. Warto jednak wiedzieć nie tylko jak wykonać paznokcie żelowe, ale też jak je ściągnąć. Zrobimy to acetonem. Najpierw używamy cążek do skrócenia paznokci. Za pomocą gruboziarnistego pilnika lub frezarki spiłowujemy wierzchnią warstwę paznokci żelowych. Gdy warstwa żelu będzie już cienka, każdy paznokieć, nasączamy acetonem waciki i przykładamy do każdego paznokcia. Owijamy folią aluminiową i odczekujemy 10-15 minut. Pozostały żel lekko podważamy patyczkiem lub szpatułką - jeśli bezproblemowo odchodzi, to można śmiało ściągać go do końca. Na końcu wygładzamy paznokcie bloczkiem polerskim i dbamy o ich regenerację, nakładając nawilżającą oliwkę do paznokci.

Wszystkie niezbędne produkty do żelowej stylizacji paznokci oraz jej ściągnięcia znajdziesz w beauty shopie Beautiona.

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel