Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Przedłużanie obgryzionych paznokci - jak sobie z tym poradzić?

Przedłużanie obgryzionych paznokci - jak sobie z tym poradzić?

2022-02-01

Obgryzanie paznokci to częsty problem. Płytka paznokcia, której ten problem spotyka, jest bardzo wymagająca i estetycznie pozostawia wiele do życzenia, a często jedynym rozwiązaniem jest rekonstrukcja paznokcia i jego przedłużenie.

Dlaczego obgryzione paznokcie potrzebują szczególnej opieki?

Obgryzione paznokcie wyglądają nie tylko nie estetycznie, ale mogą być też większym problemem. Może ono prowadzić do uszkodzenia macierzy paznokcia, płytki paznokcia oraz skórek wokół niej, a także powodować ból, krwawienie, infekcje czy także prowadzić do powstawania zgrubień i deformacji płytki paznokcia. Obgryzanie paznokci jest również uważane za niehigieniczne, ponieważ ręce są źródłem wielu bakterii i wirusów, które mogą dostać się do ust i przyczyniać się do powstawania chorób. Bywa tak, że obgryzanie płytki paznokcia staje się nawykiem, nad którym trudno zapanować. Nazywane jest wtedy inaczej onychofagią i jest zaburzeniem związane zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz przedłużyć obgryzione paznokcie, by wyglądały naturalnie, estetycznie i miały szansę się zregenerować.

Rekonstrukcja obgryzionych paznokci - jak przygotować naturalnego paznokcia i jaką metodę wybrać?

JNajpopularniejszą metodą na przedłużanie problematycznych paznokci są żele. Pięknie rosną pod nimi naturalne paznokcie, a manicure wygląda bardzo naturalnie. Żele mogą być używane na naturalnym paznokciu przy użyciu szablonu lub na tipsie. Rekonstrukcja obgryzionych paznokci za pomocą żelu wygląda bardzo efektownie. Na początku dezynfekujemy dłonie. Standardowo opracowujemy płytkę paznokcia i skórki. Możemy to zrobić frezarką lub cuticle removerem i cążkami. Nabłonki lekko odepchnij kopytkiem, odstające skórki odsuń czubkiem cążek. Wyrównaj - w miarę możliwości - wolny brzeg paznokcia. Oczyść płytkę z nabłonka. Następnym krokiem będzie zmatowienie płytki paznokcia za pomocą bloczka polerskiego. Przemyj cleanerem. Teraz rozetnij perforację szablonu u góry i dopasuj go do wolnego brzegu paznokcia. Po tym, jak przymierzysz formę, sprawdź, czy na pewno pasuje, a jeśli będzie taka potrzeba, to zrób wycięcia po boku tak jak punkty wzrostu paznokci.

Rada eksperta Każdy etap pracy z paznokciem wykonuj bardzo ostrożnie, bo obgryzione paznokcie mają bardzo wrażliwą część przy hyponychium. Odklejanie formy to nie lada wyzwanie - dobrym sposobem jest nieusuwanie całego podkładu, który zabezpiecza kler. Zostaw tę część, która bezpośrednio przylega do opuszka.

Teraz podłóż przygotowaną formę pod paznokcia. Pamiętaj, że obgryzionych paznokci lepiej niż przedłużać na więcej niż 100% - to ważne by, nie obciążasz naturalnego paznokcia. Płytka obgryzionego paznokcia jest słabsza, lepiej więc dać jej jak najlepsze warunki do regeneracji. Ważne jest to, że stylizację przedłużonych obgryzionych paznokci żelem trzyma się do 3 tygodni, a następnie - zamiast uzupełnić - stylizację się całkowicie ściąga.

Przedłużanie obgryzionych paznokci krok po kroku

Zaaplikuj primer bezkwasowy na płytkę paznokcia. Użyj żelu budującegow niewielkiej ilości - wetrzyj go na powierzchnię paznokcia. Następnie większą część produktu nałóż na formę, którą stworzysz kształt paznokcia. Utwardź w lampie UV LED (30 sekund-1 minuta), zdejmij delikatnie szablon. Nałóż kolejną warstwę żelu na całą długość przedłużanego paznokcia, budując jego szkielet. Nabierz trochę żelowej masy (1/3 przedłużanego paznokcia) i nałóż ją w miejscu apexu paznokcia. Wykonując ruch pulsacyjny od lewej do prawej strony, dojdź do samego końca płytki paznokcia. Utwardź żel w lampie 30-60 sekund. Przemyj warstwę dyspersyjną cleaneram i przejdź do nadania kształtu paznokciowi. Trzymając pilnik prostopadle do płytki, zacznij piłować od jednej bocznej ścianki do drugiej. Rób to ruchem bujającym. Następnie wyrównaj krawędzie - również w taki sam sposób, z tym że od spodu paznokcia. Aby wyrównać górny łuk płytki paznokcia, należy przyłożyć pilnik pod kątem około 30° od skóry przy apexie (tzw. upper arch) i delikatnie wyrównywać, unikając odrywania pilnika. Następnie skup się na wyrównywaniu powierzchni płytki. Przyłóż pilnik na górnej części płytki i przesuwaj go ruchem skrętnym wokół skórek oraz ściany bocznej. Kolejnym krokiem jest doprowadzenie linii włosa paznokcia do odpowiedniej jednorodności. Przyłóż pilnik na płasko do linii włosa paznokcia i wyrównaj grubość na całej linii. Ostatnim krokiem jest polerowanie powierzchni opracowanego materiału, skórek oraz wałów polerką o gradacji 220, aby uzyskać gładką i jednolitą powierzchnię. Odpyl pędzlem pozostałości po pracy, przemyj cleanerem i przejdź do malowania lakierem hybrydowym. Po jego utwardzeniu i przetarciu cleanerem, wetrzyj odżywkę do skórek i paznokci. Rekonstrukcja paznokci za pomocą żelu gotowa!

Rada eksperta Warto postawić na mniej rzucający się manicur - najlepiej jest postawić na manicure zbliżony do naturalnego wyglądu paznokcia. Przedłużanie obgryzionych paznokci to tylko manicure przejściowy!

Obgryzanie paznokci - jak przestać to robić?

Wiadomo, że zawsze lepiej jest stawiać na profilaktykę, bo regeneracja płytki paznokcia może zająć nawet 3 miesiące (jeśli po tym czasie sytuacja się nie poprawia, koniecznie udaj się do specjalisty). Z obgryzaniem paznokci może mieć związek przede wszystkim stres lub niepokój, więc pomocne mogą być techniki relaksacyjne. W przypadku, gdy problem staje się nie do opanowania, wtedy zaleca się konsultacje z lekarzem. Innym sposobem jest stosowanie specjalnych preparatów, takie jak lakiery o nieprzyjemnym smaku, które odstraszają od dotykania paznokci ustami.

A do pięknych stylizacji, wszystko to, czego potrzebujesz - lakiery hybrydowe, żel, akryl, szablony do przedłużania paznokci, tipsy i inne niezbędne produkty do manciure - znajdziesz w beauty shopie BEAUTIONA!

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel