Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Zapowietrzenie hybrydy - jak temu zapobiec?

Zapowietrzenie hybrydy - jak temu zapobiec?

2023-02-09

Zapowietrzenie lakieru to jeden z popularnych problemów w stylizacji paznokci metodą hybrydową. By temu zapobiec, warto przede wszystkim skupić się na odpowiednim przygotowaniu płytki i prawidłowym używaniu produktów. Co zrobić, by zapobiec zapowietrzeniu się hybrydy?

Zapowietrzenie hybrydy- dlaczego się pojawia?

Zapowietrzenia w stylizacji hybrydowej to problem spotykający głównie początkujące stylistki. Gdy powietrze dostanie się pod masę produktu - np. niezależnie czy używa się lakieru hybrydowego, masy akrylowej czy masy żelowej - powoduje ono zapowietrzenie, co może doprowadzić nawet... do infekcji grzybicznej. Jako najczęstsze błędy pojawia się przede wszystkim niewłaściwe przygotowanie płytki paznokcia, skórek i nabłonków, błędna technika, nieznajomość produktów, właściwa pielęgnacja i doświadczenie w wykonywaniu manicure.

Zapowietrzenia na hybrydzie - co zrobić, by się nie pojawiały?

Zapowietrzenia na hybrydach można uniknąć. Oczywiście kluczową rolę odgrywa tutaj doświadczenie stylistki paznokci i technika jej pracy. Wpływ ma też wiedza o tym, w jaki sposób prawidłowo wykorzystywać wszystkie produkty i to, na jakiej jakości produktach pracujesz - stawiaj na lakier hybrydowy i inne niezbędne produkty na najwyższej jakości! Na co zwrócić uwagę i jakie kroki podjąć, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapowietrzenia?

W każdej stylizacji paznokci pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie naturalnej płytki i usuwanie skórek. Płytki paznokci muszą zostać idealnie zmatowione (aż nie będzie śladu błyszczącej powierzchni) i oczyszczone - ich nieodpowiednie przygotowanie może doprowadzić do utraty trwałości produktów. Do matowienia użyj bloczka polerskiego. Możesz zrobić to też pilnikiem o gradacji 180. Pamiętaj jednak, że nie chodzi tutaj o spiłowanie płytki, a jedynie zmatowienie! Nabłonki muszą być idealnie usunięte, najlepiej różnymi frezami, tak by płytka była całkowicie czysta i jednolita. Jeśli gdzieś pozostanie odstający nabłonek, do stylizacji może dostać się powietrze. Do usuwania skórek możesz użyć specjalnego preparatu do zmiękczania skórek, cążek, frezarki i odpowiednich frezów. Odpowiednie przygotowanie paznokci to etap, któremu należy poświęcić ogromną uwagę. Nigdy nie zapominaj o dokładnym odtłuszczeniu płytki. Czekaj chwilę, zanim cleaner odparuje. Podczas malowania nie pozwól by baza czy lakier zalały skórki. Lakier wchodzący na skórki może prowadzić do zadzierania i może więc łatwiej odchodzić od płytki. Jeśli lekko najedziesz lakierem na skórki, możesz spróbować usunąć go patyczkiem. Po tym, jak nałożysz pierwszą warstwę, ponownie delikatnie odsuń skórki. Malując płytkę, zabezpieczyć wolny brzeg - czyli zawsze maluj (bazą, lakierem i topem) do samej końcówki paznokcia. Pamiętaj, by patyczek był zawsze czysty, a płytka paznokcia odpylona z pyłków. Wypróbuj primer, którego zadaniem zwiększenie przyczepności lakieru. Do płytki problematycznej w stylizacji idealny będzie primer kwasowy. Przy zwykłej płytce postaw na primer bezkwasowy. Nie narusza on równowagi pH i dokładnie domknie łuski paznokcia po jego zmatowieniu. Zawsze przed aplikacją nadmiar produktu na pędzelku otrzyj o krawędź butelki.

Rada eksperta Zawsze używaj produktów zgodnie z ich zaleceniami, co do stosowania i określonej ilości. Nie nakładamy za dużych warstw produktów - to wpłynie nie tylko na trwałość manicure. Nie skracajmy czasu utwardzania produktów ani nie wydłużajmy jej - na nieudaną stylizację i zapowietrzenia może mieć wpływ zarówno zbyt krótki czas utwardzania, jak i za długi! Produkty zawsze należy dobierać indywidualne pod stan danej płytki paznokciowej.

Zapowietrzenia hybrydy: pielęgnacja naturalnej płytki paznokcia

Na finalny wygląd i trwałość stylizacji ma też stan płytki. Na zdrowej i zadbanej płytce, łatwiej jest stworzyć idealną i długotrwałą stylizację. Dlatego warto postawić na regularną pielęgnację. Kluczowa będzie tutaj bogata w minerały i witaminy dieta. Doskonałym sposobem na pielęgnacje paznokci jest regularne stosowanie oliwek do skórek i paznokci. Nakładanie hybryd na paznokcie, które są w złym stanie, może doprowadzić nie tylko do nieestetycznego wyglądu, ale i dalszych komplikacji.

Co zrobić w sytuacji, kiedy hybryda się zapowietrzy?

Pamiętaj, że czasami zapowietrzenie widać dopiero po ściągnięciu lakieru z kolorem. Przede wszystkim nie podważaj na siłę masy, nie skub i nie obgryzaj paznokcia. Kiedy zobaczysz zapowietrzenie, należy je niezwłocznie usunąć - spiłuj lakier hybrydowy z zapowietrzonym miejscem i odbuduj resztę. Jeśli zapowietrzenie jest duże - i to jest bezpieczniejsza opcja - najlepiej zdjąć całą stylizację i ją odbudować. Pamiętaj, że kiedy chcesz odciąć zapowietrzenie, ostrza frezarki trzymaj w stronę masy, a nie paznokcia.

Najlepszej jakości produkty do stylizacji manicure znajdziesz na www.beautiona.pl!

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel