Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Żel budujący — w jaki sposób go nakładać?

Żel budujący — w jaki sposób go nakładać?

2022-06-03

Czym jest żel budujący? I jak nakładać żel budujący? Czego potrzebujemy do wykonania takiego manicure? Dowiedz się, jak stworzyć piękne paznokcie żelowe przy jego pomocy!

Co to żel budujący?

Żel budujący to produkty, który buduje szkielet całej stylizacji. Buduje paznokieć, przedłuża go i modeluje. Co więcej, żel budujący jest produktem jednofazowym – nie potrzebuje używania innych produktów! Zawiera w sobie właściwości trzech innych: żelu podkładowego, budującego i wykończeniowego. Wystarczą 2-3 warstwy. Żelu możemy użyć również na formie, tipsie i na naturalnej płytce. Jest też świetnym rozwiązaniem przy rekonstrukcji paznokcia, doskonale tworzy krzywą C i przydaje się, jeśli mamy do czynienia z niejednolitym kolorem płytki.

Jak nakładać żel budujący?

Co będzie nam potrzebne? Z pewnością musimy zaopatrzyć się w najlepsze produkty. Musimy mieć płyn do dezynfekcji, blok polerski, narzędzie do usuwania skórek,pilniki lub frezy, cleaner, waciki bezpyłowe, primer,pędzelek do nakładania żelu, a jeśli przedłużamy naturalną płytkę — to szablon lub tipsy, lampę UV i oczywiście sam żel budujący. Do tego możemy zaopatrzyć się w lakier hybrydowy, ozdoby do paznokci i na sam koniec – w pachnącą i nawilżająca oliwkę do skórek. Zanim powiemy Ci, jak nakładać żel budujący, zadbajmy o sterylność naszego otoczenia – przed rozpoczęciem działania dokładnie myjemy ręce oraz dezynfekujemy narzędzia! Podczas całego procesu należy zwracać uwagę na to, aby płytka była idealnie przygotowana.

Jak poprawnie nakładać żel budujący na naturalną płytkę?

  1. Zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia. Odsuń, zmatuj płytkę paznokcia bloczkiem polerskim lub pilnikiem (możesz użyć też frezarki). Odpyl paznokcie i dokładnie je odtłuść. Nałóż cieniutką warstwę primera (zapewni lepszą przyczepność żelu) i odczekaj chwilę. Pierwszy etap już za Tobą!
  2. Nakładamy żel budujący. Robimy to powoli i równomiernie. Pierwsza warstwa nakładana na nadrealną płytkę ma być bardzo cienka. Potem nakładamy kolejną warstwę — jeśli przedłużasz paznokcie, to nałóż już również na całości żel budujący. Upewnij się, że szablon jest prawidłowo i dokładnie podłożony. Trzecią warstwę używamy również na całość i modelujemy krzywą C. Każdą warstwę utwardzamy po 2-3 minuty w lampie UV i każdorazowo odtłuszczamy.
  3. Przemywamy cleanerem, poprawiamy kształt pilnikiem i matujemy bloczkiem polerskim. Tak zbudowany paznokieć możemy pomalować na dowolny kolor!

A jak ściągać żel budujący i czy żel budujący niszczy płytkę?

Jak w przypadku innych produktów — akrylu, akrylożelu czy lakierów hybrydowych — sam żel nie niszczy płytki. Szkodliwym działaniem może być nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia oraz jej nieprawidłowe ściąganie. Wiemy już jak nakładać żel budujący, to teraz jeszcze powiemy Wam jak go ściągać. Na samym początku żel należy spiłować przy pomocy frezarki lub gruboziarnistego pilnika. Następnie, po spiłowaniu górnej warstwy, nakładamy wacik z acetonem, który owijamy folią i trzymamy 10-15 minut. Po zdjęciu żelu warto odżywić płytkę paznokcia, dlatego polecamy, by użyć oliwki do skórek i paznokci, która wspomoże proces regeneracji. Jaki żel budujący wybrać na sam początek? Najlepszym rozwiązaniem będą żele budujące o samopoziomującej się konsystencji — zapewnią równą powierzchnię nakładanego produktu. Dobrym posunięciem jest też wybranie tych o średniej gęstości, ponieważ w ten sposób zapobiegnie się rozlewaniu żelu budującego na skórki.

Wszystko, czego potrzebujesz, żeby wykonać samodzielnie stylizacje z użyciem najlepszego żelu budującego, znajdziesz u nas! Mamy zarówno same żele budujące, jak i wszystkie akcesoria niezbędne do przedłużania paznokci. Również w zestawach!

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel