Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dłonie i stopy

ilość produktów: 9

Pielęgnacja dłoni i stóp jest szczególnie ważna dla zdrowia oraz dobrego samopoczucia każdego z nas. Produktów stworzonych specjalnie w tym celu jest wiele. Co więc wybrać, aby się nie rozczarować, zobaczyć efekt i cieszyć się piękną skórą? Zwróć uwagę na ofertę naszego sklepu.

Higiena dłoni i stóp

 

Podstawą w dbaniu o skórę dłoni oraz stóp jest odpowiednia higiena. Do tego najczęściej wystarczy zwykłe mydło - w kostce czy w płynie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby nie był to przypadkowy produkt wzięty z półki czy zamówiony w Internecie. Podczas wyboru, poświęć chwilę na przeczytanie składu - oprócz składników myjących, dobry produkt odznacza się również substancjami nawilżającymi. Jest to dość istotne zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz dostępu do kremu nawilżającego. Dzięki temu nie dopuścisz do przesuszenia dłoni. Higiena stóp nieco różni się od opisywanej powyżej. Warto poświęcić im uwagę podczas wieczornej kąpieli - zafundować relaksującą kąpiel, zrobić krótki masaż czy użyć peelingu, by delikatnie pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Chętnie wybierane są także skarpety czy maski złuszczające, dające podobny efekt. Dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, skóra stóp zawsze będzie piękna i gładka. 

 

Nawilżanie dłoni i stóp

 

Odpowiednio umytą i oczyszczoną skórę warto dobrze zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, dlatego z pomocą przychodzą kremy nawilżające i maski. Wybór jest bardzo duży, warto więc przyjrzeć się składom poszczególnych kosmetyków. Na szczególną uwagę zasługują kremy z mocznikiem - zapobiegają utracie wody z głębokich warstw skóry. Warto również sięgnąć po produkty wzbogacone naturalnymi składnikami, takimi jak oleje czy ekstrakty owocowe. Wykonując pielęgnację zarówno dłoni, jak i stóp warto jest spotęgować dobroczynny efekt maski, nakładając specjalne rękawice czy skarpety ochronne. Ten zabieg dodatkowo ogrzewa skórę, otwierając pory i zwiększając składników pielęgnacyjnych. Nawilżanie dłoni jest bardzo istotne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy są bardziej narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Ponadto jeśli często używamy detergentów, skóra może być bardziej podatna na uszkodzenia, dlatego warto o nią dbać każdego dnia.

 

Dłonie i stopy - dbajmy o nie każdego dnia!

 

Warto codziennie poświęcić chwilę na pielęgnację skóry dłoni oraz stóp, a przy użyciu odpowiednich produktów, rezultaty będą widoczne bardzo szybko. Dodatkowe produkty do nawilżania dłoni oraz stóp sprawią, że skóra będzie miękka, sprężysta i bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, zwłaszcza w okresie letnim (promienie UV) oraz jesienno-zimowym (wiatr, ujemne temperatury). Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu - znajdziesz tu wiele różnego rodzaju produktów do pielęgnacji dłoni oraz stóp

pixelpixelpixelpixel