Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okolice oczu

ilość produktów: 4

Okolica oczu to najbardziej wrażliwe miejsce na całej twarzy, w związku z czym należy jej się szczególne traktowanie. Skóra w tym miejscu jest najcieńsza i najdelikatniejsza. Najszybciej widać na niej oznaki starzenia. Regularne stosowanie kremu pod oczy pozwoli utrzymać skórę gładką i nawilżoną.

Krem pod oczy – dlaczego warto go stosować?

Skóra pod oczami wymaga starannej pielęgnacji. Jest znacznie cieńsza od skóry w innych obszarach twarzy, brak jej gruczołów potowych, łojowych jest natomiast bardzo niewiele. To wrażliwa okolica podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Pojawiają się na niej również pierwsze zmarszczki. Pod oczami często widoczne są cienie i obrzęki.

 

Stosowanie kremu pod oczy może spowolnić, zredukować a niekiedy nawet całkowicie wyeliminować pewne problemy. Nawilżanie i odżywianie skóry pod oczami pozwoli na dłuższe utrzymanie jej w dobrej kondycji. Czasem konieczne może być używanie bardziej zaawansowanych i wyspecjalizowanych w określonych działaniach kremów pod oczy.

 

Stosowanie kremu pod oczy warto uzupełnić stosowaniem masek i serów.

 

Kiedy zacząć używać kremu pod oczy?

Przyjmuje się, że około 25. urodzin powinnaś zainwestować w swój pierwszy krem pod oczy. Nie musi to być krem o bogatej formule. Bardziej od zawartych w nim dodatkowych składników liczy się sposób jego aplikowania. Ważne jest również wyrobienie w sobie nawyku. Nie wszystkie kremy do twarzy są ponadto przeznaczone do okolicy oka. Zacznij ją zatem omijać, a pod oczy wklepuj specjalnie przeznaczony do tego kosmetyk.

 

Po 30. roku życia zacznij stosować kremy pod oczy zawierające składniki, które nie tylko nawilżają, ale także regenerują skórę, takie jak witaminy A, C, E, koenzym Q10 czy kwas hialuronowy.

 

Rodzaje kremów pod oczy

Nie ma jednego uniwersalnego kremu pod oczy. Kremy różnią się składem w zależności od wieku, dla jakiego są przeznaczone i problemów, które rozwiązują.

 

 > Nawilżający krem pod oczy: to najbardziej podstawowy rodzaj kremu. Jego zadaniem jest zatrzymanie utraty wody ze skóry oraz jej natłuszczenie i ochrona. Taki krem może mieć w składzie kwas hialuronowy, aloes, glicerynę witaminę E oraz masła i oleje roślinne takie jak arganowy, kokosowy, migdałowy, z pestek winogron czy masło shea.

 > Odżywczy krem pod oczy: jest ratunkiem w przypadku uczucia suchej, ściągniętej skóry pod oczami. Taki krem powinien zawierać większą ilość lipidów. Warto szukać również kremów z ekstraktem z takich roślin jak rumianek, świetlik lekarski, szałwia, zielona herbata, kasztanowiec czy chaber bławatek.

 > Łagodzący krem pod oczy: do wrażliwej skóry pod oczami odpowiedni będzie krem z dodatkiem alantoiny lub d-pantenolu. Zawierać może również składniki działające łagodząco, kojąco i zmniejszające obrzęki jak ekstrakty z brzozy białej, chabru bławatka oraz świetlika.

 > Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy: to krem, który powinien mieć w składzie silne i skoncentrowane substancje o działaniu przeciwstarzeniowym. Mogą być to składniki o działaniu ujędrniającym i uelastyczniającym skórę takie jak krzemionka organiczna, retinol, kolagen, ceramidy, peptydy czy fosfolipidy. Kremy tego rodzaju mogą także zawierać kofeinę. Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy wygładzają i napinają naskórek, obkurczają naczynia krwionośne, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek, uelastyczniając i wzmacniając skórę, niwelując drobne wgłębienia oraz zmniejszając ich widoczność.

 > Krem pod oczy na cienie i obrzęki: z cieniami pod oczami poradzi sobie krem z zawartością rutyny, wyciągu z kasztanowca, świetlika lub witaminy C, które działają rozjaśniająco. Jeśli problemem są obrzęki i opuchlizna, skuteczny będzie krem, który w składzie ma kofeinę, rutynę, arnikę górską czy acerolę.

 

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Przede wszystkim – regularnie. Regularność jest podstawą powodzenia we wszystkich zabiegach kosmetycznych. Krem pod oczy powinnaś wklepywać codziennie rano i wieczorem. Krem nie wystarczy, jednak jeśli poza tym nie będziesz dbać o skórę wokół oczu.

 

Czy podczas demakijażu oczu pocierasz powieki wacikiem? To bardzo zły nawyk negatywnie wpływający na kondycję skóry w tym obszarze. Spróbuj zwilżyć wacik preparatem do demakijażu, a następnie przyłóż go powieki i dociśnij na kilka chwil. Pozwoli to na rozpuszczenie makijażu.

 

Nie zapominaj również o regularnym wysypianiu się i o ochronie przeciwsłonecznej. Doraźnie możesz stosować płatki hydrożelowe pod oczy (najlepiej schłodzone wcześniej w lodówce), które pomogą zmniejszyć obrzęki.

 

pixelpixel